شما اینجا هستید
اقتصادی » اعتبارات ارائه خدمات روبنایی در چهارمحال و بختیاری ۵.۵ میلیارد تومان برآورد شد

اعتبارات ارائه خدمات روبنایی در چهارمحال و بختیاری ۵.۵ میلیارد تومان برآورد شد ،مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: اعتبارات کل ارائه خدمات روبنایی در تمام شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان ۵.۵ میلیارد تومان برآورد شده است. به گزارش خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری ، سهراب رئیسی بعداز ظهر امروز در دیدار با معاون عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ما در مجموع نزدیک به ۸۰ هزار واحد مسکن روستایی داریم که در سال ۸۴ نرخ مقاوم‌سازی نزدیک به ۱۰ درصد بوده اما امروز به ۵۰ درصد رسیده که در حال حاضر ۴۰ هزار واحد مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده است.
وی با بیان اینکه ساخت ۸۶۰۰ واحد مسکن مهر در استان به اتمام رسیده است، افزود: علاوه‌بر احداث مسکن مهر ۱۶۰۰ واحد با تسهیلات کم‌بهره‌ ساخته شده و این تسهیلات از بانک‌های رسالت، مهر ایران و تسهیلات روستایی بوده است و می‌توان گفت نزدیک ۶۰ درصد مسکن‌های روستایی تسهیلات است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ارائه خدمات روبنایی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بیان کرد: اعتبارات کل ارائه خدمات روبنایی در تمام شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان ۵٫۵ میلیارد تومان برآورد شده است.
رئیسی با اشاره به ساخت مسکن با تسهیلات کم‌بهره خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۸۵۰ فقره پرونده آماده در ۱۵ شهر استان داریم که متقاضی ساخت مسکن با تسهیلات کم بهره‌ هستند و طی جلساتی که با فرمانداران برگزار شد استقبال خوبی از این پروژه داشتند.
وی گفت: اگر راه و شهرسازی کمک کند طی ۳ سال می‌توان ۳ هزار واحد ساخت که حجمی از اشتغال و آموزش و عمران نیز در استان انجام می‌شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح مرد: همچنین طی تفاهم‌نامه‌ای ۳ جانبه با بنیاد مستضعفان، حوزه علمیه و بنیاد مسکن مقرر گردید برای طلابی که قرار است در روستاها مستقر شوند مسکن ساخته شود اما راه و شهرسازی باید بستر را فراهم کند.
رئیسی ادامه داد: بنابراین راه و شهرسازی باید در دو بخش آماده‌سازی سایت‌ها مسکن مهر و واگذاری زمین با بنیاد همکاری کنند تا بتوانیم طی ۳ سال پاسخگوی نیاز مردم باشیم و حتی اگر زمین باشد ما محدودیت در ساخت مسکن بیشتر نداریم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!