شما اینجا هستید
اجتماعی » اعضای بدن فرزند شهید در شهرکرد اهدا شد

اعضای بدن فرزند شهید در شهرکرد اهدا شد

اعضای بدن فرزند سردار شهید ایرج آقابزرگی از فرماندهان تیپ قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری به بیماران نیازمند اهدا شد.
هماهنگ کننده تیم اهدای عضو چهارمحال و بختیاری گفت: اعضای بدن جوان ۳۲ساله محمد مهدی فرزند سردار شهید ایرج آقابزرگی به بیماران نیازمند اهدا شد.
زهرا سیاح روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین افزود: اعضای این جوان ۳۲ ساله به نام محمدمهدی آقابزرگی که در دهم دی ماه امسال براثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود ، با رضایت خانواده شهید به ۳ نفر جان دوباره بخشید.
وی گفت: کلیه های این جوان هم اکنون در بیمارستان کاشانی شهرکرد در حال پیوند است و کبد وی نیز به استان های دیگر ارسال شده است.
سردار شهید ‘ایرج آقابزرگی نافچی’ ۱۶ دی سال ۱۳۴۱ در شهر نافچ شهرستان شهرکرد متولد و در ۲۱ دی ماه سال ۶۵ با سمت مسئول آموزش نظامی تیپ ۴۴قمر بنی هاشم(ع) در عملیات کربلای ۵ در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر شهید شد.
براساس این گزارش ، چهارمحال و بختیاری پس از تهران، فارس، کهگیلویه و بویر احمد و یزد جزو ۵ استان فعال کشور در اهدای عضو بوده است.
سالانه بین ۵ تا ۸ هزار نفر در کشور دچار مرگ مغزی می شوند که در ۳۶ درصد موارد، تیم های پیوند عضو موفق به جلب رضایت خانواده ها می شوند.
چهارمحال و بختیاری از هر سه بیمار مرگ مغزی، ۲ خانواده رضایت به اهدای عضو بیماران خود می دهند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!