شما اینجا هستید
اجتماعی » افزایش نرخ بیکاری نتیجه کم توجهی به ظرفیت هاست

افزایش نرخ بیکاری نتیجه کم توجهی به ظرفیت هاست ،استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تحریم های دشمن تاثیر چندانی بر افزایش نرخ بیکاری نداشته است، گفت: اگر از ظرفیت ها و توانمندی های استان بخوبی استفاده شود، بیکاری ریشه کن می شود و افزایش نرخ بیکاری نتیجه کم توجهی به این ظرفیت هاست.به گزارش چهارمحال آنلاین ، اقبال عباسی روز پنجشنبه در نشست با مدیران جهاد کشاورزی استان افزود: مساله آب و بیکاری ۲ مشکل اساسی این استان است که رفع آن مدیریت صحیح و جهادی را می طلبد.
وی ادامه داد: سهم خوبی در حوزه آب کشاورزی برای استان درنظر گرفته شده و کم و کیف مدیریت آب این حوزه نیز برعهده استان گذاشته شده است که این موضوع می تواند در رفع مشکلات تاثیر بسزایی داشته باشد.
عباسی در ادامه به معضل بیکاری در استان اشاره و آن را معلول بی توجهی به ظرفیت های موجود دانست و گفت: در استانی که تولیدات کشاورزی، دامپروری و شیلات آن رتبه های نخست تا میانی کشور را بدست آورده نباید افزایش نرخ بیکاری در آن وجود داشته باشد.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به بدعهدی آمریکا در موضوع برجام و بازگشت تحریم ها، اظهار کرد: اگرچه تحریم ها نقش مخربی دارد و دشمن درصدد تضعیف ایران است اما اگر به ظرفیت ها و مدیریت منابع خود در حوزه های مختلف بیشتر توجه داشته باشیم می توانیم از این عرصه سخت عبور کنیم.
عباسی، تمرکز بر بخش های کشاورزی، صنعت و گردشگری را راهکار رفع مشکل بیکاری در استان دانست و گفت: اگر مدیران این سه بخش به همراه مدیران بانک های استان هماهنگی و هم افزایی داشته باشند بی شک مشکل بیکاری استان برطرف می شود.
وی فضای کنونی کشور را مشابه دوران دفاع مقدس دانست و گفت: همانطور که در آن دوران با کار و جهاد شبانه روزی توانستیم در میدان نبرد پیروز شویم امروز نیز با هوشیاری و تلاش دوچندان در جبهه دیگری از نبرد با دشمن می توان به پیروزی رسید.
استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: کانون مبارزه با استکبار جهانی عرصه جهاد کشاورزی، آب و خاک، روستا و عشایر است و ضروری است تا در این حوزه فعالیت های بیشتری انجام گیرد.
در این نشست که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی انجام گرفت، مدیران جهاد کشاورزی استان به بیان وضعیت موجود این حوزه و مسائل و مشکلات آن پرداختند.
بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران، چهارمحال و بختیاری با ۲۳٫۷ درصد نرخ بیکار در زمستان ۹۶، در زمستان ۹۶ در ردیف نخست بیکاری در میان استانهای کشور قرار گرفته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!