امام جمعه شهرکرد: رسالت مجلس ریل‌گذار مسائل کشور است ، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه مجلس در راس امور و ریل‌گذار برای همه مسایل کشور است، گفت: این امر نشان‌دهنده جایگاه مجلس در کشور است.

به نقل از دفتر امام جمعه شهرکرد، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام روز پنجشنبه در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی با جمعی از ائمه جمعه و علمای استان افزود: باید در مجلس به همه امور کشور در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و سایر حوزه‌ها توجه شود.

وی با اشاره به اینکه توجه به حوزه فرهنگ در کشور خیلی ضعیف است، اظهار داشت: انتظار است در مجلس شورای اسلامی به مقوله فرهنگ در کلان کشور نگاه خیلی عمیق‌تر در ابعاد مختلف انجام شود.

نکونام با تاکید بر اینکه امروز اولویت نخست کشور مسائل اقتصادی و رفع این مشکلات است، گفت: امروز اقتصاد کشور به لحاظ تحریم‌ها و تحمیل‌های دشمن با مشکل مواجه است اما نباید از مسائل فرهنگی غافل باشیم.

به گفته وی،مبنای انقلاب اسلامی بر پایه فرهنگ و  نشات گرفته از مساله فرهنگی است و باید به حوزه فرهنگ در کلان کشور و بودجه‌ریزی و اتخاذ تصمیم‌های کلان و نظارت‌ها نگاه عمیق‌تری شود.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به سفرهای استانی اعضای کمیسیون‌های مختلف مجلس به استان‌ها با توجه به برنامه‌های متراکمی که در کشور و مجلس، وجود جلسات متعدد و توقعات و انتظارات در برنامه‌های ملی و مرکزی وجود دارد، گفت: برگزاری برنامه سفرهای استانی با جدیت و حضور میدانی مسئولان در مناطق و دیدن مشکلات از نزدیک، می‌تواند گره گشایی مشکلات و نیازهای مردم به خصوص در مناطق محروم باشد.

وی اظهار داشت: مسوولان کشور که می‌خواهند برای مسائل کلان تصمیم بگیرند باید از نزدیک مسائل را لمس کنند و مشکلات را ببینند و حرف‌های مردم را بشنوند تا بتوانند تصمیم‌گیری کلان و درست داشته باشند که لازمه آن حضور مستمر در بین مردم است.

نکونام به مصوبه کمیته صیانت در مجلس اشاره کرد و گفت: مجلس اگر بخواهد در راس امور باشد و نقش آفرین، ریل گذار باشد باید در صیانت از خودش هم جدی باشد.

وی با تاکید بر اینکه صیانت ایمانی و اخلاقی، صیانت مالی و اقتصادی، صیانت رفتاری نمایندگان در منطقه و صیانت رفتاری در مجلس و وزرا باید مورد توجه نمایندگان قرار گیرد، افزود: نمایندگان مجلس باید در منطقه خودشان وحدت‌آفرین باشند.

به گفته وی، نمایندگان مجلس باید کلان‌نگر باشند و از بخشی‌نگری و نگاه جزیی به مسایل دوری کنند و وظیفه‌محور و حد شناس باشند و فروتنی و کرامت‌محوری نمایندگان در منطقه خودشان خیلی مهم است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری از نمایندگان مجلس خواست تا در سفرهای استانی امید بخش و نتیجه‌محور باشند و با قبل از سفر و بعد از سفر، مسائل را شناسایی و پیگیری کنند تا مشکلات مناطق محروم رفع شود.

نکونام با اشاره به اینکه مجلس در راس امور است و باید ریل‌گذار باشد، گفت: باید یک الگوی عملی به دنیا ارائه دهیم که در ریل‌گذاری‌ها این الگو اعمال شود و در راس بودن نیز خودش را نشان بدهد.

به گفته وی،در مدیریت نظام و در نظام اداری باید الگو باشیم اما امروز این نظام ادارای در کشور ناکارآمد است و این مساله باید اصلاح شود و مجلس به عنوان ریل‌گذار باید در اصلاح نظام اداری کشور در کلان تاثیرگذار باشد.

امام جمعه شهرکرد گفت:در تعامل بین مدیران و مردم نیز باید یک تعامل عمقی، عاطفی، ایمان محور، اخلاق محور، کارا و مفید باشد.

نکونام گفت: مجلس در کارهای بنیادی کشور باید به معنای واقعی ریل‌گذار باشد که یک بخش از این حوزه اقتصاد مقاومتی است که رهبر معظم انقلاب نیز به آن اشاره فرمودند و همه به عنوان یک ضرورت باید به آن نگاه ویژه داشته باشیم.

وی افزود:بخش‌های پایه‌ای نظام که همان ایمان، اخلاق و سیاست دیانتی است و از مسائل مهم و پایه‌ای نظام هستند و نمی‌توان گفت این مسائل فقط وظایف حوزه‌های علمیه و مساجد است، در صورتی که این مسائل به امکانات، برنامه و ریل‌گذاری نیاز دارد.

محمدباقر قالیباف به همراه هیاتی از مجلس شورای اسلامی صبح چهارشنبه وارد استان چهارمحال و بختیاری شد

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.