نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد بر ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در دهه فجر تاکید کرد و گفت: جهاد تبیین از تکالیف سیاسی و شرعی است که ولی فقیه آن را مشخص کرده است و دهه فجر بهترین زمان برای ادای جهاد تبیین است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام روز سه‌شنبه در ویژه برنامه گرامیداشت سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره) به میهن، با تبریک آغاز فرارسیدن دهه فجر اظهار داشت: برای ادای جهاد تبیین باید حقایق قبل و بعد از انقلاب به درستی تبیین تا جلوی تحریف‌های دشمن گرفته شود.

وی تصریح کرد: با تبیین درست حقایق قبل و بعد از انقلاب اسلامی می‌توان نسل‌های جوان را به خوبی از این شرایط آگاه کرد تا گرفتار تحریف‌های دشمن نشوند.

نکونام با بیان اینکه دشمن با تمام قوا درصدد تحریف افکار نسل جوان است، افزود: نسل جوان نباید اسیر تحرکات دشمن در فضای مجازی شود چرا که دشمن درصدد است تا افکار عمومی را قتل عام کند.

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: دشمن همواره القا می‌کند که انقلاب نه تنها کاری برای مردم نکرده است بلکه شرایط را بر آنها سخت کرده که این تحریف‌ها نه تنها از سوی بیگانگان بلکه از سوی برخی عوامل در داخل که نگاه به بیرون دارند و هیچگاه نگاه به ارزش های اسلامی نداشتند، نیز دنبال می‌شود.

نکونام به مقایسه شرایط قبل و بعد از انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: موقعیت اقتصادی و فرهنگی این ۲ دوران قابل مقایسه با یکدیگر نیست چرا که قبل از انقلاب شرایط سخت اقتصادی و معیشتی بر زندگی آنها حاکم بود و از نظر فرهنگی نیز شرایط ذلت‌آور بود.

وی تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی شرایط سخت و خفقان‌آور بود و حکومت اجازه نمی‌داد مردم در سرنوشت خود سهیم باشند اما وضع اقتصادی بعد از انقلاب به مراتب بسیار بهتر از قبل انقلاب شده است.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در قبل از انقلاب اسلامی برای انسان‌ها کرامت و عزت وجود نداشت و خودباوری را از مردم گرفته بودند، اظهار داشت: این در حالی است که انقلاب اسلامی به مردم روحیه خودباوری تزریق کرد و اکنون در بسیاری از عرصه‌ها ایران در جایگاه برتر بین‌المللی قرار دارد.

نکونام با بیان اینکه دشمنان در مقابل ایران اسلامی به ذلت افتاده‌اند، یادآورد شد: نمونه این ذلت را می‌توان در مذاکرات اخیر مشاهده کرد به طوریکه آمریکا در این مذاکرات به چه‌کنم چه‌کنم افتاده است و می‌خواهد ملتمسانه وارد مذاکرت شود.

وی با بیان اینکه حفظ عزت و استقلال کشور نیاز به مجاهدت و تحمل سختی‌ها دارد، افزود: بدون سختی نمی‌توان به اوج رسید از همین رو باید در مسیر تعالی انقلاب اسلامی جهادگونه مقاومت کرد.

امام جمعه شهرکرد در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت ارتحال عالم ربانی آیت‌الله صافی گلپایگانی خاطرنشان کرد: این مرجع بصیر و فقیه ربانی نقش مهمی در انقلاب اسلامی ایفا کرد.

نکونام همچنین خداوند را به پاس بارش نزولات آسمانی شکر کرد و گفت: امسال دهه فجر با بارش برف همراه شد که نشانه این است که نباید از رحمت الهی ناامید شد و اقامه نماز بارش اثرگذار بوده است.

همزمان با سالروز لحظه ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور در روز ۱۲ بهمن‌ماه ویژه برنامه‌های دهه فجر ۱۴۰۰ در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

برگزاری مراسم غبارروبی گلزار و میثاق با شهدا، حضور در نماز جمعه و ارائه گزارش طرح‌های عمرانی به مردم و حضور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن از مهم‌ترین ویژه برنامه‌های دهه فجر در استان به‌شمار می‌رود.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.