انتقال دام و فراورده های خام دامی بدون مجوز دامپزشکی ممنوع شد

انتقال دام و فراورده های خام دامی بدون مجوز دامپزشکی ممنوع شد ،معاون سلامت اداره کل دامپرشکی چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور حفظ سلامت جمعیت دام و جلوگیری از قاچاق ، جابه جایی دام زنده و انواع فراورده خام دامی در این استان بدون مجوز دامپزشکی ممنوع وغیر قانونی است .

حسین صالحی روز شنبه در گفت و گو با چهارمحال آنلاین اظهار داشت: هرگونه جابه جایی محموله‌های دام زنده، فرآورده‌های خام دامی، نهاده‌ها، خوراک دام، دارو و مواد بیولوژیک فاقد مجوز دامپزشکی غیرمجاز است.

به گفته وی، هر کدام از این موارد که مجوزهای لازم را از دامپزشکی اخذ نکنند، غیرمجاز است و تخلف محسوب می‌شود که از طریق مراجع قانونی و طبق قوانین و مقررات، با متخلفین این حوزه برخورد خواهد شد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: به منظور کنترل بیماری مشترک دام و انسان و حفظ سلامت جامعه، ورود دام زنده به این استان باید با مجوز و گواهی سلامت باشد.

صالحی افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با نیروی انتظامی و استقرار مأموران شبکه دامپزشکی شهرستان‌های تابعه در محورهای اصلی استان، جا به جایی دام، طیور زنده و مواد خام پروتئینی فاسد شدنی تنها با مجوز انجام می‌شود.

وی همچنین، کشتار دام در مناطق روستایی و تفرجگاه‌ها و خارج از نظارت مأموران دامپزشکی را ممنوع اعلام کرد و تصریح کرد: با افراد خاطی در این زمینه برخورد قانونی خواهد شد.

استان چهارمحال و بختیاری با داشتن بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار رأس دام سبک عشایر کوچرو و حدود یک میلیون واحد دامی صنعتی و روستایی، یکی از قطپ های دامپروری است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.