اهدا خون در چهارمحال و بختیاری ،حسین هاشمی گفت:در بیشتر گروه های خونی ما و بالاخص گروه خونی o مثبت و o منفی با کاهش شدید روبرو شدیم و ذخایر خونی ما به مرز ۴ و کمتر از ۴ رسیده است که این زنگ خطر و هشداری برای سازمان انتقال خون است.

حسین هاشمی مدیر کل سازمان انتقال خون استان چهار محال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین ؛ گفت: با توجه به وظیفه و فلسفه وجودی سازمان انتقال خون تامین خون سالم و کافی و در اختیار قرار دادن آن به بیماران نیازمند خون می باشد و تنها سرمایه سازمان انتقال خون اهدا کنندگان داوطلب خون می باشد.

اهدا خون در چهارمحال و بختیاری ،وی افزود: متاسفانه چند روزی هست که بدلیل شرایط کرونا و بحث واکسیناسیون با کاهش شدید مراجعه کننده و اهدای خون مواجه هستیم.

 هاشمی بیان داشت : در بیشتر گروه های خونی ما و بالاخص گروه خونی o مثبت و o منفی با کاهش شدید روبرو شدیم و ذخایر خونی ما به مرز ۴ و کمتر از ۴ رسیده است که این زنگ خطر و هشداری برای سازمان انتقال خون استان می باشد.

وی عنوان کرد: ما به همین دلیل در قالب پویش نذر خون و اهدای زندگی پذیرای دوستان از سپاه استان بودیم ، همچنین از عموم مردم غیور استان خواهشمندیم تا در این پویش همکاری لازم را بعمل آورند.

رئیس سازمان انتقال خون استان با اشاره به اینکه بیشترین گروه خونی مورد مصرف در استان از گروه خونی o می باشد بیان کرد: روزانه به طور متوسط ۴۰ الی ۵۰ واحد خون از مردم عزیز شهرکرد دریافت می شود اما میزان نیاز بیمارستان ها چیزی حدود ۸۰ واحد خون در روز می باشد.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.