اولویت پژوهشی برای چهارمحال و بختیاری ،رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به توجه به امر پژوهش گفت: ۱۰۰ اولویت پژوهشی برای این استان در سال‌جاری شناسایی و مشخص شد.

علی شهریارپور شامگاه شنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از این تعداد تاکنون ۳۰ اولویت در کارگروه پژوهشی مورد بررسی قرار گرفته است و ۲۷ اولویت برای طرح و تصویب در شورای برنامه‌ریزی و توسعه ارائه شده است.

وی افزود: در سال‌جاری چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به طرح‌های اولویت‌دار پژوهشی چهارمحال و بختیاری اختصاص می‌ یابد.

شهریارپور تصریح کرد: طرح‌های اولویت‌دار استان در سال‌جاری در حوزه‌هایی مانند مدیریت اجتماعی و اقتصادی آب، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی استان، مدیریت آفات و بیماری‌ها، ارزیابی پیامدهای تغییر اقلیم، آسیب‌شناسی معیشت، توسعه و بهبود عملکرد سرمایه، شناسایی فرصت صادراتی محصولات، توسعه فناوری‌های مبتنی بر انرژی‌های نو و تجدیدپذیر است.

وی با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر محدودیت قانونی احداث هرگونه ساختمان اداری یادآور شد: تنها در مناطق دارای تقسیمات سیاسی جدید می‌توان مجوز احداث ساختمان اداری صادر کرد. رییس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بیشتر طرح‌های پژوهشی در کتابخانه‌ها نگهداری می‌شود.

مجید شیرانی تاکید کرد: اولویت دادن به اجرای طرح‌های پژوهشی فناورانه در چهارمحال و بختیاری ضروری است.

اعضای شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری کلیات طرح مدیریتی تالاب گندمان را تصویب کردند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.