شما اینجا هستید
اجتماعی » ایجاد بیمارستان‌های کوچک در مناطق روستایی عوام‌فریبی است

ایجاد بیمارستان‌های کوچک در مناطق روستایی عوام‌فریبی است

ایجاد بیمارستان‌های کوچک در مناطق روستایی عوام‌فریبی است ،سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: ایجاد بیمارستان‌های کوچک در مناطق روستایی و کم‌جمعیت خدمت به مردم آن منطقه نیست بلکه نوعی عوام‌فریبی است.

مجید شیرانی روز شنبه در خصوص برخی مطالبات برای ایجاد بیمارستان در مناطق کم جمعیت استان اظهار داشت: وزارت بهداشت و درمان موظف است تا خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین خدمات اورژانس را در همه نقاط کشور گسترش دهد اما این به معنای ایجاد بیمارستان در مناطق کم جمعیت نیست.

وی ادامه داد: ایجاد بیمارستان‌های کوچک در مناطق روستایی به این معناست که ما به مردم این مناطق به عنوان شهروندان درجه ۲ و ۳ نگاه می‌کنیم این در حالیست که باید برای همه مردم ارزش قائل شویم و اجازه دهیم از خدمات تخصصی بیمارستان‌های بزرگ بهره‌مند شوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ایجاد بیمارستان در مناطق کم ‌جمعیت نوعی سیاسی‌کاری و عوام‌فریبی است، خاطرنشان کرد: چنین سیاستی را در استان دنبال نمی‌کنیم چراکه این موضوع هم برای دولت ضرر به همراه دارد و هم مردم این مناطق از این موضوع متضرر می‌شوند.

شیرانی افزود: امید است با رفع کاستی‌های موجود که هم در حوزه تجهیزات و امکانات و هم نیروی انسانی شاهد آن هستیم و همچنین ارتقای خدمات تخصصی و فوق تخصصی بتوان نیازهای درمانی و بهداشتی همه مردم استان را بنحو مطلوبی تامین کنیم.

دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با در اختیار داشتن ۲ مرکز آموزشی- درمانی، ۸ بیمارستان، یکهزار و ۴۰۰ تخت فعال بیمارستانی، ۹۸ آمبولانس پیش‌بیمارستانی (۱۱۵) و بیمارستانی و ۵۱ آمبولانس مراکز بهداشتی و امکانات تشخیصی به جمعیت بیش از ۹۴۷ هزار نفری استان خدمات رسانی می‌کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!