نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به ایام الله ۱۳ آبان و اینکه این روز نقش آفرینی فردی ملت ایران در مقابل استکبار جهانی است، تاکید کرد: باید پرچم مرگ بر آمریکا در همه شهرها همواره برافراشته باشد.

حجت الاسلام محمد علی نکونام روز دوشنبه در جلسه بزرگداشت روز ۱۳ آبان افزود: هر فرد برای خود یک امت باید باشد تا بتواند در صحنه مبارزه با دشمن تلاش کند و راه دین، خدا و شهدا را تقویت کنیم.

وی با اشاره به سالروز میلاد حضرت نبی اکرم و مصادف شدن با ۱۳ آبان به عنوان یک روز برجسته در تاریخ انقلاب اسلامی گفت: تسخیر لانه جاسوسی در راستای انقلاب ناب محمدی شکل گرفت که باعث شکست دشمن شد.

نکونام، بر فضاسازی محیطی و استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در محله‌ها و اماکن عمومی در راستای مبارزه با استکبار تاکید کرد و افزود: باید پرچم مرگ بر آمریکا و ستیز با استکبار و دشمنان و هتاکان به ائمه و پیامبر در سطح شهر برافراشته باشد.

امام جمعه شهرکرد به تزریق نشاط ،شادی و انگیزه در جامعه به خصوص در بین نسل جوان اشاره کرد و گفت: نباید اجازه دهیم انگیزه استکبارستیزی در بین مردم سست شود.

وی به تحریم‌های دشمن و همچنین مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت: باید در جامعه روحیه جهادگری و جوان‌گرایی تزریق شود و امید، نشاط و تبلیغ ارزش‌های دینی در جامعه حاکم و ترویج شود.

نکونام افزود: دشمن با عربده‌کشی دنبال ایجاد هراس و استرس در بین مردم است، اما مردم بدانند که این عربده‌کشی‌های دشمن توخالی است و باید در برابر آن ایستادگی کنند.

۱۳ آبان تجلی ۲ واقعه بزرگ تاریخی شامل تبعید حضرت امام خمینی(ره) توسط رژیم طاغوتی پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام(ره) است.

بنا بر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، تمامی شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز شیوع کرونا و ۲ شهرستان شهرکرد و بروجن در وضعیت خاکستری و بحرانی قرار دارند.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.