بخشیدن محکوم به قصاص نفس در چهارمحال و بختیاری ،رییس شوراهای حل اختلاف چهارمحال و بختیاری، از رهایی قاتل از قصاص نفس با رضایت اولیاء دم و میانجیگری اعضاء شورای حل اختلاف در زندان شهرکرد خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه چهارمحال آنلاین از روابط عمومی شورای حل اختلاف استان، کرم شیخ پور با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای دستورالعمل رییس قوه قضاییه مبنی بر نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در جامعه ، یک فقره پرونده قتل عمد با تلاش شبانه روزی اعضاء شعبه شوراهای حل اختلاف در زندان شهرکرد به صلح و سازش منجر شد و اولیاء دم با گذشت از حق قانونی خود برای قصاص قاتل، موجب رهایی وی قصاص شدند.

بخشیدن محکوم به قصاص نفس در چهارمحال و بختیاری

وی به نقش شورای حل اختلاف استان در  مصالحه، آزادی زندانیان و جلب رضایت از اولیاء دم در پرونده‌های قتل اشاره کرد و گفت: در ۶ ماهه نخست امسال  ۳۵ هزار و ۷۶۵ فقره پرونده به شوراهای حل اختلاف استان وارد شده که از این تعداد ۳۴ هزار و ۲۳۶ پرونده مختومه شده است.

به گفته وی، در این مدت تعداد ۶ هزار و ۸۲۸ فقره پرونده نیز به سازش منجر شده است . شیخ پور به سازش قطعی پنج فقره پرونده قتل در استان در نیمه نخست امسال اشاره کرد. وی گفت: ۱۳۰شعبه شورای حل اختلاف شهری و روستایی در استان فعال است که در این شعب ۶۵۰ نفر عضو و دبیر فعال هستند. استان چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۷۹ هزار جمعیت دارد.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.