شما اینجا هستید
اجتماعی » برخی مناطق عشایری بازفت نیازمند آبرسانی سیار است

برخی مناطق عشایری بازفت نیازمند آبرسانی سیار است ،بخشدار بازفت از توابع شهرستان کوهرنگ گفت: مناطق ییلاقی عشایرنشین ‘کهیزطبرک’ و’چری’ این بخش نیازمند آبرسانی سیار است.سروش ظاهری روز دوشنبه در گفت وگو با چهارمحال آنلاین اظهار کرد: در پی تشدید خشکسالی یک دهه گذشته آب چشمه های بالادست مناطق کهیزطبرک و چری با افت شدید مواجه شده و جوابگوی نیاز خانوارهای ساکن نیست.
وی از استقرار بیش از۷۰ درصد از عشایر کوچرو چهارمحال و بختیاری در شهرستان کوهرنگ خبر داد و گفت: بیش از نیمی از عشایر شهرستان نیز در بخش بازفت مستقر هستند.
تقویم کوچ عشایر از منطقه ییلاق در استان خوزستان از ۲۰ اردیبهشت ماه تعیین شده بود که شماری از عشایر به دلیل کوچ زودهنگام گرفتار سیلاب شدند.
بخشدار بازفت تصریح کرد: امسال با گرم شدن هوا، عشایر این بخش برای تامین آب شرب سالم نیاز به آبرسانی سیار دارد که مسئولان باید چاره اندیشی کنند.
وی با اشاره به بارش های مساعد بهاری، علوفه مورد نیاز در مراتع برای چرای دام را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برای حفظ مراتع باید تناسب نسبت دام به مرتع از سوی متولیان با دقت صورت پذیرد.
ظاهری تلف شدن بیش از ۵۰۰ راس دام سبک و از بین رفتن بخشی از زمین های کشاورزی منطقه براثر سیلاب سال جاری را یادآورشد و افزود: متاسفانه بخشی عمده ای از دام عشایر کوچرو زیرپوشش صندوق بیمه کشاورزی نبود.
چهارمحال و بختیاری با ۱۲۴ هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک دومین استان عشایرنشین کشور بعد از فارس است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!