بسته توسعه جهشی چهارمحال و بختیاری ، استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تدوین بسته توسعه جهشی با محوریت مناطق محروم استان و با مشارکت دولت، بخش خصوصی و بنیادهای غیردولتی در دستور کار قرار دارد.

غلامعلی حیدری روز پنجشنبه در نشست شورای اداری این استان که در سالن جلسات شرکت توزیع نیروی برق برگزار شد، اظهار داشت: برای تدوین بسته توسعه جهشی در استان که پس از تدوین، به  نام یک شهید بزرگوار مزین می‌شود، سه ضلع دولت، بخش خصوصی و بنیادهایی نظیر ستاد فرمان اجرایی امام(ره)،بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام و قرارگاه خاتم الانبیاء در قالب تفاهم‌نامه‌هایی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

وی، خروج استان از محرومیت و تحقق توسعه پایدار را نیازمند اعتمادسازی برای حضور بخش خصوصی و رفع موانع سرمایه‌گذاری و تولید دانست و گفت: همه باید همت کنند تا از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در استان بهرگیری شود و عقب‌ماندگی موجود را جبران کرد.

حیدری همچنین بر ضرورت جذب به موقع بودجه سال ۱۴۰۰ تاکید کرد و اظهار داشت: با وجود اینکه دو سوم از سال گذشته است، اما هنوز جذب بودجه از ۳۰ درصد پیشرفت برخوردارست که مناسب نیست و باید با اهتمام ویژه، کار جهادی و همت والا امور استان را در راستای تحقق منافع مردم و خدمت به آنها پیش برد.

استاندار چهارمحال و بختیاری به برنامه خود برای دیدار از شهرستان‌ها، ادارات و نهادهای دولتی استان از هفته آینده اشاره کرد و افزود: در دیدار از ادارات استان نسبت به نحوه جذب اعتبارات سالجاری، برنامه‌ها و اقدامات ادارات برای رفع موانع تولید، آمادگی برای سفر ریاست جمهوری به استان و تکریم ارباب رجوع ارزیابی و نظارت می‌شود.

حیدری با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد: سردار سلیمانی الگوی والایی برای گروه‌گشایی از کار مردم به شمار می‌رود که می‌طلبد دستگاه‌های اجرایی استان در راستای تکریم ارباب رجوع و حل مشکلات مردم، سیره و روش این شهید بزرگوار را الگوی کار خود قرار دهند.

وی همچنین از مدیران خواست تا بر نحوه مصرف انرژی به ویژه گاز طبیعی در ادارات خود نظارت بیشتری داشته باشند تا با صرفه‌جویی مناسب، کمبودی برای مصرف بخش خانگی شکل نگیرد.

حیدری به برنامه سفر آینده رییس‌جمهوری به چهارمحال و بختیاری نیز اشاره کرد و گفت: باید با برنامه‌ریزی صحیح بتوان بیشترین بهره‌گیری را از این سفر داشته باشیم و بتوانیم در راستای تحقق توسعه استان و رفع مشکلات مردم عمل کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در همین راستا برنامه‌ای تدوین شده است و فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی ظرف یک هفته فرصت دارند تا ظرفیت‌ها و نیازمندی‌های حوزه خود را گزارش دهند تا پس از تدوین نهایی به تهران اعلام شود.

حیدری به چالش‌های حوزه آب استان نیز اشاره کرد و گفت: رییس‌جمهوری همواره اعلام کرده‌ است که آب عادلانه تامین و توزیع شود که امید می‌رود در سایه این نگاه چالش‌های بخش آب استان نیز برطرف شود.

در این نشست به عملکرد استان در جذب بودجه سالجاری، برنامه بودجه سال ۱۴۰۱، وضعیت شاخص‌های اقتصادی استان، مشکلات و ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف اقتصادی و برنامه‌ریزی برای میزبانی از ریاست‌جمهوری و هیات دولت اشاره شد.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.