بسته معیشتی در چهارمحال و بختیاری ،فرمانده سپاه قمر بنی هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با دهه بصیرت و در آستانه سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی توزیع سه هزار بسته معیشتی در پنجمین مرحله رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در استان آغاز شد.

به گزارش چهارمحال انلاین به نقل از سپاه استان، سردار علی محمد اکبری افزود: در این مرحله از رزمایش مواسات ۱۱ سری جهیزیه نیز تهیه و به همراه بسته‌های معیشتی به مناطق مختلف استان ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه این بسته‌های معیشتی به منظور کمک به خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا تهیه شده است، افزود: از ابتدای شروع رزمایش مواسات و کمک مومنانه بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی با حمایت نهادهای حمایتی از جمله هلال احمر، کمیته امداد امام(ره)، بهزیستی، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و قرارگاه عملیاتی امام رضا(ع) و سپاه و بسیج جمع‌آوری و به دست آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا رسید.

اکبری گفت: در راستای مقابله با ویروس کرونا اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی همزمان با سطح کشور در استان نیز آغاز شد و تاکنون ۷۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت داشته است.

به گفته وی، اجرای طرح کمک مومنانه و مواسات تا پایان ویروس کرونا و رفع مشکلات نیازمندان و آسیب‌دیدگان با یاری خیران اجرایی خواهد شد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان را درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.