شما اینجا هستید
اجتماعی » بیمه سلامت منطقه ۵ کشور ۵ هزار میلیارد ریال بدهی دارد

بیمه سلامت منطقه ۵ کشور ۵ هزار میلیارد ریال بدهی دارد ،دبیر بیمه سلامت منطقه ۵ کشور گفت: سه استان اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری ۵ هزار میلیارد ریال بدهی معوق از سال ۹۶ تاکنون به موسسات طرف قرارداد خود دارند.حسین بانک روز دوشنبه در نشست خبری مدیران شورای منطقه ۵ سازمان بیمه سلامت در شهرکرد افزود: در مجموع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار بیمه شده در سه استان اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری از خدمات بیمه سلامت بهره مند هستند.
وی ادامه داد: همچنین در این سه استان ۶ هزار و ۲۰۰ موسسه طرف قرارداد به بیمه شدگان خدمات رسانی می کنند.
بانک، مدیریت منابع و مصارف بیمه سلامت را از مهمترین سیاست های این نهاد در سالجاری عنوان کرد و گفت: با وجود محدودیت های مالی بیمه سلامت باید تلاش شود تا براساس منابع موجود تعهدات و مصارف خود را تنظیم کنیم.
مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان تصریح کرد: در همین راستا بنا داریم تا با تبادل تجربیات و اطلاعات مشترک بین سه استان با کمترین آسیب به بیمه شدگان در هزینه ها صرفه جویی شود.
بانک با اشاره به سقف گذاری خدمات در سال جاری اظهار کرد: سقف گذاری به معنای حذف خدمات نیست بلکه درمان ها و درخواست های القایی و غیرضروری بیمه شدگان حذف می شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی نیز در این نشست با تاکید بر حذف خدمات غیرضرور، اظهار کرد: ۱۱ میلیون بیمه شده سلامت، هزینه های بسیاری را بر دوش دولت گذاشت و برای رفع این چالش باید جلوی خدمات غیرضرور گرفته شود.
محمدرضا جیریایی تصریح کرد: این درحالی است که سازمان بیمه سلامت هیچگاه به دنبال محدود کردن خدمات به جمعیت تحت پوشش خود و یا موسسات طرف قرارداد نبوده است.
مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با بیان اینکه هزینه های این سازمان در استان طی سال گذشته ۲ هزار و ۲۹۰ میلیون ریال بوده است، افزود: این درحالی است که این سازمان ۲۹۰ میلیارد ریال درآمد داشت و این نشانگر ناهمخوانی هزینه ها و درآمدهاست.
صفر فرامرزی تصریح کرد: هم اکنون از جمعیت ۹۴۸ هزار نفری استان در حدود ۶۰۰ هزار نفر زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند.
قرار است پس از بررسی نظرات و تبادل تجربیات سه استان اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری، سیاست های مشترکی در خصوص نحوه خدمات رسانی به بیمه شدگان در این سه استان اتخاذ و پس از تشکیل کارگروه های کارشناسی به مرحله درآید.
سازمان بیمه سلامت دارای ۱۰ منطقه در کشور است که در هریک از این مناطق سه تا چهار استان عضو است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!