شما اینجا هستید
اجتماعی » بی تدبیری مسئولان پرچم نظام را کم فروغ می کند

بی تدبیری مسئولان پرچم نظام را کم فروغ می کند

بی تدبیری مسئولان ، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: مشکلات موجود نباید نورانیت پرچم اسلام را کم فروغ کند و امام عارف و خون شهدای به خدا پیوسته آن را برافراشته و نباید قداست این پرچم پرده ای بر واقعیت شود.

به گزارش چهارمحال آنلاین ، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری در گردهمایی مبلغین استان چهارمحال و بختیاری در آستانه ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: روحانیون موظفند آنچه را که برای آن قدم بر این راه گذاشتند و این یک وظیفه دینی و رسالت است.

بی تدبیری مسئولان پرچم نظاموی افزود: غفلت از خود، موجب غفلت از وظیفه خواهد شد که خسارت بزرگی است که پرداخت آن بهای سنگینی خواهد داشت.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به تبین واجبات و محرمات، بیان کرد: واجبات و محرمات در راس امور جامعه قرار بگیرد و مردم مرز میان حلال و حرام را بدانند، لذا لازم است احکام نورانی پروردگار، واجبات و محرمات خدا در صدر اصول تبلیغ قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین نکونام در ادامه گفت: باید مردم از یک زندگی حلال برخوردار شوند و تاثیرات منفی حرام بر افراد و جامعه بسیار است و موجب تباهی و ظلمات در زندگی و روح انسان می شود و تحقق این امر نیازمند آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در میان مردم است.

وی یادآور شد: لازم است که حساسیت افراد نسبت به منکر سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و… در یک جامعه اسلامی بالا با‌‌شد و دغدغه کردن جامعه ایمانی و مومن نسبت به منکرات و ترویج معروفات از وظایف اصلی مبلغان دین است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: سبک زندگی نه تنها نباید بر اساس آداب و روسوم قبیله ای،. قومیتی محلی و یا غربی اینترنتی و… برود بلکه باید می بایست در تمام ابعاد به سمت دین هدایت شود.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به تشریح و تبیین این مقطع تاریخی، بیان کرد: ما اکنون در یک مقطع تاریخی استثنایی و بی نظیر هستیم و پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی، برخی ها هنوز به چشم یک حکومت با آن نگاه می کنند و این در حق نظام جمهوری اسلامی جفای بزرگی است.

وی با اشاره به عملکرد و بی تدبیری های مسئولان، گفت: مشکلات موجود نباید نورانیت پرچم اسلام را کم فروغ کند چراکه امام عارف و متقی و خون شهدای به خدا پیوسته آن را برافراشته و نباید قداست این پرچم و این نظام به خاطر مشکلات موجود زیر سوال رفته و پرده ای بر واقعیت کشیده شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام تاکید کرد: قانون گذاری نادرست، بدرفتاری، مردم داری ناصحیح، بی تدبیری و بی مسئولیتی در انجام وظایف و بدخدمتی مسئولان، به پای نظام اسلامی گذاشته نشود لذا این مورد نیازمند یک منطق قوی و رسا و تشریح و تبیین درست است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: بیانیه مقام معظم رهبری برای گام دوم انقلاب یک منشور زیبا و چراغ راه چهل سال دوم انقلاب است لذا آن را با نگاه سیاسی تبین نکنید و علارقم سیاستی که در روح این بیانیه است باید از نگاه دین مدارانه آن را برای مردم تبیین و ترسیم شود.

وی با اشاره به اینکه تبلیغات تنها مختص به منبر نیست، تصریح کرد: با شرایط امروز ی به منبر اکتفا کردن کافی نیست، و جلسات آموزشی، حلقوی، حضور مهربانانه میان مردم، تذکر دادن از عرصه های دیگر تبلیغات است.

خطیب جمعه شهرکرد گفت: رعایت امور دینی در رفتار الزامی است و مبلغان باید با توجه به رسالت خود و وظیفه سنگینی که بر دوش دارند، عمل کنند و با رفتارهای سبک سرانه مانع از اثرگذاری تبلیغات دینی در میان مردم نشوند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!