تدارکات چهارمحال و بختیاری برای زائران ،سفر زیارتی اربعین سید و سالار شهیدان همه ساله با حضور خیل مشتاقان آن حضرت برگزار می‌شود و امسال در چهارمحال و بختیاری نیز برای سهولت سفر زائران اربعین؛ تدارکات لازم ار سوی دستگاه‌ها اجرایی و متولیان، هیات‌های عزاداری و خیرین در نظر گرفته شده است.

اعزام گروه‌های درمانی و اورژانس، موکب‌ها و خادمان زائران حسینی و هیات‌های عزاداری از جمله تدارکاتی است که از سوی دستگاه‌های اجرایی یا هیات‌های مذهبی چهارمحال و بختیاری برای خدمت‌رسانی زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.

امسال موکب محبین الائمه(علیهم السلام) شهرکرد اعلام کرد، همچون سال‌های گذشته با استعانت از درگاه الهی و حضرت سیدالشهداء، با همت و کمک خیرین و عاشقان اباعبدالله الحسین برای خدمت‌رسانی به زائرین حضرت در اربعین حسینی به کربلا اعزام شده است.

این موکب امکانات آماده و پشتیبانی خود را با هشت دستگاه کامیون به کربلای معلی اعزام کرده است و این امکانات شامل ۲ کانتینر نانوایی برای طبخ نان و نان شیرین، مواد غذایی برای پخت غذا و پذیرایی سقاخانه حضرت عباس است.

مسوولان موکب محبین الائمه (علیهم السلام) از سال ۱۳۹۴ پذیرای زائرین ابا عبدالله الحسین علیه السلام در اربعین حسینی در شهر مقدس کربلا است.

از سوی دیگر رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری از اعزام کاروان اورژانس ۱۱۵ برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی به مرز شلمچه خبر داد.

ارسلان خالدی‌فر افزود: از چهارمحال و بختیاری یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، چهار دستگاه آمبولانس و یک موتور لانس با حضور ۱۴ نفر از تکنسین‌های زبده اورژانس ۱۱۵ در مرز شلمچه مستقر و به زائرین حرم مطهر ابا عبدالله الحسین(ع) در ایام اربعین خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی تصریح کرد: اورژانس چهارمحال و بختیاری این آمادگی را دارد در صورت اعلام نیاز، تجهیزات بیمارستان صحرایی اورژانس استان را به منطقه اعزام کند.

همچنین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری با اختصاص ناوگان حمل و نقل و تعیین نرخ بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای در ایام اربعین حسینی از مبدا شهرکرد به مقصد مرزهای مهران، شلمچه و چزابه به زائران خدمت‌رسانی می‌کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه خدمت به زائران حسینی یک توفیق بزرگ است، گفت: سختی و مشکلات وجود دارد، اما این افتخار نصیب هر کسی نمی‌شود.

غلامعلی حیدری در همایش خادمین قرارگاه قمربنی‌هاشم(ع) در شهرکرد با اشاره به اینکه باز شدن راه کربلا و توفیق زیارت امام حسین(ع) از آرزوهای قلبی رزمندگان دوران دفاع مقدس بود، اظهار کرد: امروز زائران حسینی با اطمینان خاطر و در امنیت به زیارت امام حسین می‌روند و این از برکات خون شهدا است.

وی با بیان اینکه خدمت به زائران حسینی یک توفیق بزرگ است، عنوان کرد: سختی و مشکلات وجود دارد، اما این افتخار نصیب هر کسی نمی‌شود، رزمندگان دوران دفاع مقدس در سرما و گرما به عشق امام حسین(ع) در مقابل دشمنان ایستادند.

استاندار چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: همکاری و همراهی برای خدمت به زائران اربعین حسینی ارزشمند است، بر مسئله حمل و نقل زائران توجه جدی صورت بگیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال‌ و بختیاری با اشاره به ضرورت تسریع در اجرای مراحل عملیاتی زائرسرای‌ این استان در مرز شلمچه گفت:اقدامات اولیه برای برپایی و استقرار موکب در این محل اندیشیده شده است.

محسن حسین‌میرزایی افزود: کمیته‌ زیرساخت ستاد اقدام برای اجرای عملیات عمرانی در محل زائرسرای‌ استان در شلمچه را با جدیت دنبال می‌کند.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.