تست‌های کرونا در چهارمحال و بختیاری ،رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: روزانه حدود ۴۰۰ نفر بیمار مشکوک به کرونا به بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و درمانگاه‌های سراسر استان مراجعه می‌کنند که تست کووید۱۹ حدود ۵۰ درصد از آنها مثبت است.

علی احمدی روز سه‌شنبه افزود: مراجعه روزانه بیش از ۴۰۰ بیمار با علایم کووید۱۹، افزایش سه برابری مراجعان نسبت به زمان پیش از آغاز پیک هفتم نشان می‌دهد و هم‌اکنون تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان سه رقمی شده و به ۱۰۷ نفر رسیده است.

وی افزود:۱۰ نفر از این بیماران در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند که با توجه وضعیت تعدادی از آن‌ها احتمال افزایش آمار مرگ و میر کرونایی استان در روزهای آینده وجود دارد.

احمدی ادامه داد: از ابتدای هفته جاری به‌طور متوسط هر روز ۳۰ نفر در بیمارستان‌های استان به دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند و تعداد ترخیصی‌های مبتلا به کووید۱۹ نیز روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ نفر است که موجب افزایش تعداد بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها شده است و اگر مردم به نکات بهداشتی و واکسیناسیون توجه نکنند بزودی شاهد ازدحام بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان خواهیم بود.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: سه رقمی شدن آمار بستری‌ها و افزایش چشمگیر مراجعان مشکوک به کرونا باعث‌ می‌شود افزایش این روند تا اواخر مرداد قطعی به نظر برسد.

احمدی تاکید کرد: اگر از هم‌اکنون مردم رعایت پروتکل‌ها را بیشتر کنند و نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند، اثر آن در شهریور مشاهده خواهد شد و ارتفاع و شدت پیک هفتم در استان کاهش پیدا خواهد کرد.

وی یادآور شد: ماسک‌زدن در محل‌های عمومی و ادارات الزامی است و می‌تواند نقش موثری در کاهش سرعت چرخش سویه‌های جدید ویروس کرونا در استان داشته باشد و رعایت پروتکل‌ها مانند گذشته باید ادامه داشته باشد.

احمدی تاکید کرد: سویه‌های جدید ویروس کرونا قابلیت سرایت‌پذیری بیشتری دارند و ارزان‌ترین راهکار مقابله با کرونا وامسیناسیون است و سه واکسن پاستوکووک، سینوفارم و فخرا در سطح استان به حد کافی موجود است و هم‌استانی‌ها می‌توانند با مراجعه به مراکز تزریق از خدمات واکسیناسیون رایگان استفاده کنند.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.