تسهیلات مشاغل خانگی شهرستان شهرکرد ،معاون برنامه‌ریزی فرماندار شهرکرد با اشاره به لزوم حمایت از سرمایه‌گذاران و تامین امنیت طرح‌های سرمایه‌گذاری گفت: تاکنون ۷۵ درصد سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی این شهرستان در سال‌جاری جذب و پرداخت شده است.

سپنتا حبیبی روز چهارشنبه در گفت و گو با چهارمحال آنلاین تاکید کرد: امسال ۱۳۶ میلیارد ریال در قالب سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی به شهرستان شهرکرد اختصاص یافت.

وی افزود: از این مبلغ تاکنون ۱۰۲ میلیارد ریال با همکاری بانک‌های عامل در شهرستان شهرکرد جذب و به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده و زمینه جذب بقیه این اعتبارات تا پایان آذرماه امسال فراهم است.

حبیبی تصریح کرد: از مجموع ۵۲۸ طرح اشتغال‌زایی روستایی در شهرکرد تاکنون تسهیلات مربوط به ۵۱۱ طرح از سوی بانک‌های عامل پرداخت و منجر به ایجاد اشتغال مستقیم برای ۸۰۲ نفر در روستاهای این شهرستان شهرکرد شده است.

وی یادآور شد: برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و پرداخت تسهیلات به‌منظور سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف باید بررسی و نظارت دقیق کارشناسی انجام شود تا بتوان به اهداف پیش‌بینی شده مورد نظر در این بخش دست یافت.

بنا بر گزارش‌های مرکز آمار ایران، بررسی نرخ بیکاری افراد ١۵ ساله و بیشتر استان چهارمحال و بختیاری در تابستان ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که ۱۲.۴ درصد از جمعیت فعال این استان بیکار بوده‌اند.

همچنین ۴۱.۸ درصد جمعیت ١۵ ساله و بیشتر چهارمحال و بختیاری از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند؛ به عبارت دیگر ۴۱.۸ در صد از جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر در گروه شاغلان یا بیکاران و ۵۸.۲ درصد در گروه غیرفعال قرار گرفته‌اند.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.