تصفیه‌خانه فاضلاب شهر فرادنبه ،معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری از پیشرفت ۶۰ درصدی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر فرادنبه شهرستان بروجن خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در صورت تامین اعتبار لازم این طرح تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

به گزارش چهارمحال آنلاین ، مجید مومنی افزود: پروژه ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر فرادنبه از سال ۱۳۹۰ شروع شده و برای تکمیل آن به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی، فرایند تصفیه‌خانه فاضلاب شهر فرادنبه را نهر اکسیداسیون با حذف ازت و فسفر اعلام کرد و گفت: این تصفیه‌خانه پس از راه‌اندازی قابلیت این را دارد که جمعیت۱۳ هزار نفری را تحت پوشش قرار دهد.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب وف اضلاب چهارمحال و بختیاری، طول شبکه و خط انتقال جمع‌آوری فاضلاب این طرح را ۵۳ کیلومتر عنوان کرد و افزود: همزمان با ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب تاکنون ۳۱ کیلومتر از شبکه فاضلاب و کلکتور آن هم اجرا شده است.

مومنی خاطرنشان کرد: این تصفیه‌خانه پس از تکمیل قابلیت تصفیه ۲ هزار و ۶۰۰ مترمکعب فاضلاب را در شبانه‌روز دارد.

وی در خصوص وضعیت اعتباری این طرح نیز یادآور شد: تاکنون بیش از ۲۰میلیارد تومان در این طرح هزینه شده و بیش از ۲۰ میلیارد تومان هم اعتبار مصوب سال ۱۴۰۰ بوده که تاکنون چهار میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

مومنی افزود: هم اکنون کارگاه این طرح فعال است و پیمانکار پروژه نیز به همراه مشاور طرح تحت نظارت کارشناسان شرکت آب و فاضلاب استان چهارمحال و بختیاری در حال فعالیت هستند.

۶۵ درصد جمعیت شهری چهارمحال و بختیاری از سیستم تصفیه‌ فاضلاب برخوردار است و از طریق ۹ تصفیه‌خانه فاضلاب، فاضلاب ۱۴ شهر استان جمع‌آوری و تصفیه می‌شود.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.