تضییع حقوق جانبازان توسط جهادکشاورزی ،وزارت جهاد کشاورزی از اعمال احکام متناسب با قانون خدمات جامع ایثارگران به طرق مختلف استنکاف نموده است که این امر باعث خسارت مالی و تضییع حقوق مشمولین این قانون شده است.
به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین به نقل از فارس ، مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و جایگاه ایثارگران و جانبازان می‌فرمایند: ما خیلى پیشرفت کرده‌ایم؛ اما این پیشرفت‌ها مرهون آن دفاع‌ها و مجاهدت‌هاست. ملت ایران با همه‌ى وجود مرهون تلاش و مجاهدت این ایثارگران است؛ چه ایثارگرانى که شهید شدند، چه ایثارگرانى که شهید دادند – مثل شماها – چه ایثارگرانى که جانباز شدند، چه ایثارگرانى که زندگى دشوار جانبازى را براى عزیزان خودشان تحمل کردند.
مدت‌هاست که تعدادی جانبازان از عدم اجرای قانون خدمات جامع ایثارگران ناراضی هستند؛ این موضوع در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه سال جاری و در آستانه روز جانباز توسط خبرگزاری فارس برای اولین بار رسانه‌ای شد و صدای این عزیزان به گوش مسؤولان رسید.
تعدادی از جانبازان معتقد هستند جاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری قانون جامع ایثارگران را اجرا نمی‌کند و جانبازانی که در این دستگاه مشغول به خدمت هستند همچنان بلاتکلیف هستند. (جزییات را اینجا بخوانید)
اکنون بعد از حضور مشاور و مسؤول امور ایثارگران در نهاد ریاست جمهوری و همچنین معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان چهارمحال و بختیاری و قول مساعد برای پیگیری مطالبات جانبازان و ایثارگران هنوز این وعده محقق نشده است. (اینجا و اینجا بخوانید)
علیار رجبی یکی از جانبازان استان چهارمحال و بختیاری که مدعی است مطالباتش پرداخت نشده است نامه‌ای خطاب به معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید نوشته است؛ متن این نامه در زیر آمده است:

بسمه تعالی
معاون محترم حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید
سلام علیکم
احتراما به استحضار می‌رساند وفق ماده ۳۹ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران منتشر شده در روزنامه رسمی مورخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۱، حقوق و مزایای حالت اشتغال مستخدمان شهید، مفقودالاثر، اسرا، آزادگان و جانبازان از کار افتاده کلی دستگاه‌ها اعم از کشوری و لشگری می‌بایست بر اساس قوانین و مقررات استخدامی نیروهای مسلح پرداخت گردد، ولیکن وزارت جهاد کشاورزی از اعمال احکام متناسب با قانون فوق به طرق مختلف استنکاف نموده است که این امر باعث خسارت مالی و تضییع حقوق مشمولین این قانون گردیده است.
در ضمن طبق ماده ۴۰ قانون فوق الذکر حقوق بازنشستگی مشمول قانون فوق بایستی معادل آخرین حقوق و مزایای دریافتی تعیین گردد که صندوق بازنشستگی کل کشور از اعمال این قانون خودداری می‌نماید.
لذا از آن مقام محترم درخواست پیگیری جهت الزام وزارت جهادکشاورزی و صندوق بازنشستگی کشور به اجرای قانون مذکور داریم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.