تقاضا برای خرید مرغ ،معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه پس از حذف ارز ترجیحی در ابتدا خرید مرغ به شدت کاهش پیدا کرد، گفت: در حال حاضر خرید مرغ تا حدودی افزایش پیدا کرده است، اما باتوجه به کاهش قدرت خرید مردم، تقاضا همانند سابق نیست.

سام مردانی ۲۱ خردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه چهارمحال و بختیاری با اشاره به نحوه تامین و تخصیص نهاده‌های دامی به بهره‌برداران حوزه کشاورزی، اظهار کرد: از این پس نهاده با ارز نیمایی تامین و در سامانه برای خرید بهره‌برداران بارگذاری می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: باتوجه به حذف ارز ترجیحی و جایگزین شدن آن با ارز نیمایی قیمت هر کیلوگرم ذرت از ۱۹۰۰ تومان به ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان، قیمت هر کیلوگرم جو از ۱۸۰۰ تومان به ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت هر کیلوگرم سویا از ۳۲۰۰ تومان به ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه واحدهای مرغداری باتوجه به تخصیص بخشی از نهاده مورد نیاز خود با ارز ترجیحی مرغ تولیدی خود را با قیمت پایین‌تر از نرخ مصوب و با قیمت ۴۱ هزار و ۷۵۰ تومان به‌فروش می‌رسانند، گفت: قیمت مصوب مرغ ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومات به ازای هر کیلوگرم است.

مردانی با اشاره به اینکه پس از حذف ارز ترجیحی در ابتدا خرید مرغ بشدت کاهش پیدا کرد، توضیح داد: در حال حاضر خرید مرغ تا حدودی افزایش پیدا کرده است، اما باتوجه به کاهش قدرت خرید مردم، تقاضا همانند سابق نیست و مرغ مازاد تولیدی منجمد و یا از استان صادر می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در اردیبهشت‌ماه یک میلیون و ۲۲۰ قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان انجام شد، یادآور شد: میزان جوجه‌ریزی در خردادماه سال‌جاری ۹۲۸ هزار قطعه است.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.