توزیع پنل خورشیدی در مناطق عشایری چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از آغاز اجرای طرح توزیع پنل خورشیدی با همکاری شرکت برق و امور عشایری استان خبر داد.

 یحیی حسین‌پور روز یکشنبه در آیین نمادین واگذاری ۱۴پنل خورشیدی در مناطق عشایری شهرستان کوهرنگ در گفت وگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین افزود: در مرحله نمادین واگذاری پنل خورشیدی ۱۴ دستگاه پنل خورشیدی در مناطق عشایری مابره ، آب باریک و چشمه رو شهرستان کورهنگ توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۸۲۰ دستگاه پنل خورشیدی با همکاری شرکت توزیع برق استان تهیه شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال یکهزار و ۲۰۰ دستگاه پنل خورشیدی بین حامعه عشایری استان توزیع شود.

توزیع پنل خورشیدی در مناطق عشایری چهارمحال و بختیاری

به گفته وی، نداشتن انشعاب برق به نام سرپرست خانوار یکی از شرایط توزیع پنل خورشیدی است و این پنل‌ها در مناطق عشایری و در محل استقرار چادرها توزیع و نصب می‌شود و ۱۰ درصد هزینه پنل خورشیدی توسط افراد و مابقی از محل اعتبارات امور عشایر تامین خواهد شد.

حسین پور از عشایر خواست تا در صورت نداشتن انشعاب برق به نام سرپرست خانوار به شرکت برق شهرستان و یا امور عشایر مراجعه و ثبت نام کنند. براساس آخرین سرشماری ۲۲ هزار ۹۲۳ خانوار عشایری با جمعیتی بیش از ۱۱۵ هزار و ۵۸ نفر جمعیت در استان ساکن هستند.

عشایر چهارمحال و بختیاری در فصل پاییز به خوزستان و در فصل بهار از خوزستان به چهارمحال و بختیاری کوچ می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.