تکلیف امروز، جهاد در جبهه فرهنگی است ،فرماندار شهرکرد گفت: جهاد در جبهه فرهنگی تکلیف امروز ما ملت ایران اسلامی است. عبدالعلی ارژنگ ، با اشاره به اهمیت شناخت ارزش‌های دفاع مقدس، اظهار داشت : اگر حماسه‌آفرینی جانبازان، آزادگان، ایثارگران و خانواده‌های آن بزرگواران دوران دفاع مقدس نبود، الان خبری از امنیت و  آرامش نبود و همه ما ملت ایران اسلامی مدیون خون شهدا هستیم.

وی افزود‌: اکنون که در ۴۰ سالگی دفاع مقدس هستیم باید ارزش‌های آن زمان را به نسل‌ سوم و چهارم انقلاب به خوبی تبیین کنیم تا در مقابل دشمنان امروزی مقاومت داشته و با بصیرت راه حق را انتخاب کنند.

فرماندار شهرکرد با بیان اینکه ارزش‌های دفاع مقدس مانند کتابی باز و بی‌انتها است، عنوان داشت: هر قدر از آن دوران بگذرد فضایل بیشتری از آن برایمان آشکار می‌شود و مردم به ویژه جوانان و نوجوانان که هدف هجمه‌های رنگارنگ دشمن هستند، می‌توانند ارزش‌ها و فضایل دینی و اخلاقی شهدا و ایثارگران و همچنین خانواده‌های آنان را با مطالعه، دیدار و صحبت چهره‌به‌چهره با جانبازان و ایثارگران بازمانده دریابند.

ارژنگ با اشاره به تلاش دشمن برای تحریف انقلاب تصریح کرد: مطالعه و پژوهش در اعتقادات راسخ و ایمان کم‌نظیر شهدا می‌تواند راهی برای شناخت فضایل و کرامات آن عزیزان باشد چراکه شهدا و ایثارگران در هر سن و سال و شرایطی با ایمان قوی و توکل بر خدای یگانه خود را پیروز میدان حق علیه باطل می‌دانستند و با شوق به سوی شهادت می‌رفتند.

تکلیف امروز، جهاد در جبهه فرهنگی است

وی بیان کرد: پایبندی به دین، ایستادگی در مقابل دشمن و ولایت‌مداری روش مهمی در جلوگیری از تحریف ارزش‌های دفاع مقدس است و باید با باورمندی به توان داخلی و پشتکار علاوه بر کار سخت‌افزاری به کار نرم‌افزاری و بصیرت‌افزایی نیز بپردازیم تا جوانان با دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی راه شهدا را ادامه دهند.

فرماندار شهرستان شهرکرد با بیان اینکه امروز سلاح دشمن سلاح فرهنگی و زیرسوال بردن ارزش‌های ایرانی اسلامی ما است، خاطرنشان کرد: جوانان باید استعداد خود را شناخته و کرامات و خصایص نیک شهدا و ایثارگران را چراغ راهی برای آینده خود قرار داده تا از  شر دشمن در امان باشند.

وی ادامه داد: شهدا، جوانان و نوجوانان بسیار کم سن و سال بودند که با تاسی از فرهنگ عاشورا و کربلا، در دوران دفاع مقدس ارزش‌های انسانی برگرفته از مکتب اباعبدالله(ع) را به خوبی تبیین و به  منصه ظهور رساندند.

ارژنگ تاکید کرد: اکنون که هجمه دشمن ارزش‌های دفاع مقدس را هدف گرفته است باید جهد و جهاد خود را در جبهه‌ فرهنگی چند برابر کنیم که این تکلیف امروز ما ملت ایران اسلامی است.

وی آگاهی‌بخشی و استفاده از ظرفیت بسیار خوب جوانان در مقابل هجمه‌های دشمنان شرق و غرب را از مهم‌ترین وظایف مسئولان دانست و گفت: باید مقاومت کرده و فرهنگ برگرفته از ارزش‌های الهی کربلا را ترویج دهیم تا الگوی دیگر ملت‌های جهان باشیم.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.