تکمیل مدارس خیری چهارمحال و بختیاری ، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۵۷ مدرسه خیرساز نیمه‌ساز در استان وجود دارد، گفت: برای تکمیل این مدارس خیرساز ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

کامران رهی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین افزود: براساس پیش‌بینی انجام شده برای تکمیل این مدارس که از محل کمک خیران احداث شده، ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز بود که از این میزان ۳۰۰ میلیارد ریال امسال اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه با تکمیل و فعال شدن این مدارس، ۱۹۳ کلاس درس با زیربنای بیش از ۵۲ هزار و ۳۰۰ مترمربع به کلاس‌های درس استان در مناطق مختلف افزوده می‌شود، گفت: برخی طرح‌های خیرساز توسط خیر به صورت کامل اجرایی می‌شود و برخی نیز درصدی از طرح توسط خیر و درصدی با اعتبارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تکمیل می‌شود.

به گفته وی، در استان ۳۳۰ پروژه خیری از سوی ۳۲۰ خیر در ۲۱۱ هزار مترمربع زیر بنا احداث شده است.

رهی تعداد کلاس‌های درس خیری را یک هزار و ۶۵۰ کلاس درس عنوان کرد و گفت: اجرای طرح ملی آجر به آجر و پویش ملی”من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من” در راستای کمک‌های خیری خُرد است که افراد با هر میزان می‌توانند در این پویش شرکت کنند.

رهی افزود: در پویش ملی “من مادرم، بچه‌های ایران فرزندان من” تعهد استان احداث یک مدرسه ۲ کلاسه در روستای “سربیشه” بخش بازفت شهرستان کوهرنگ با اعتباری بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال است که به همین میزان نیز از اعتبارات ملی سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس برای ساخت این مدرسه اختصاص می‌یابد.   چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۲۱۰ هزار دانش‌آموز در ۱۰ شهرستان است.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.