تیم نظارتی در شهرستان شهرکرد ، فرماندار شهرستان شهرکرد با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا گفت: ۲ تیم نظارتی بر بازار، ادارات و نهادها در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت دارند.

عبدالعلی ارژنگ روز چهارشنبه افزود: یک تیم مخصوص شهر شهرکرد است و تیم دیگر به صورت دوره‌ای بر دیگر مناطق و شهرهای شهرستان نظارت دارد.

وی ادامه داد: بازرسان در صورتی که با تخلفی مواجه شوند در ابتدا تذکر و اخطار می‌دهند و برای مرتبه دوم به پلمب آن واحد متخلف اقدام می‌کنند.

ارژنگ با بیان اینکه بسیاری از واحدهای صنفی شهرستان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاری می‌کنند، تصریح کرد: با اعمال محدودیت‌های جدید نظارت بر مشاغل گروه سه و چهار تشدید شده است و واحدهای متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

فرماندار شهرکرد با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح ادارات و نهادها با همکاری مرکز بهداشت در حال آموزش و نظارت است، اظهار داشت: مهمترین موضوع رعایت فاصله اجتماعی و تهویه ادارات و نهادها است که با توجه به فصل سرما از اهمیت دوچندانی برخوردار می‌شود که در این خصوص تذکرات لازم داده شده است.

تیم نظارتی در شهرستان شهرکرد

به گزارش ایرنا، شهرستان شهرکرد بیش از ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که بنا بر اعلام ستاد ملی کرونا در وضعیت خاکستری و بحرانی شیوع کرونا قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.