شما اینجا هستید
برگزیده » جشنواره جابربن حیان در چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد

جشنواره جابربن حیان در چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد

جشنواره جابربن حیان در چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد ،مرحله استانی نهمین جشنواره دانش آموزی و علمی، پژوهشی جابربن حیان ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی امروز دوشنبه در شهرکرد آغاز به کار کرد.

مدیرکل آموزش وپرورش چهارمحال وبختیاری گفت: این جشنواره دانش آموزی (نمایشگاه آثار و پروژه های علمی دانش آموزان ابتدایی) در ۳ محور پروژه های دانش آموزی آزمایش (طراحی و ساخت)، نمایش علمی و تحقیق دانش آموزی در مرحله آموزشگاهی، شهرستانی و استانی برگزار می شود.

فرحناز قائدامینی روز دوشنبه در آیین افتتاحیه این جشنواره در دبستان دخترانه الهام شهرکرد افزود: در این جشنواره ۳۲ هزار دانش آموز مقطع چهارم، پنجم و ششم ابتدایی با ارائه ۶ هزار اثر به صورت انفرادی و گروهی شرکت کردند.

به گفته وی، از این تعداد ۱۵۰ اثر به مرحله استانی راه یافت که بعد از داوری ۶ طرح برتر انتخاب و به مرحله کشوری راه خواهد یافت.

قائدامینی افزود: افزایش روحیه مشارکت پذیری و خودباوری و شناسایی استعداد دانش آموزان و ایجاد رقابت و رفاقت بین دانش آموزان از اهداف برگزاری این جشنواره است.

به گفته وی، آثار دانش آموزان به مدت یک هفته برای بازدید عموم به خصوص دانش آموزان و همچنین داوری نهائی در دبستان الهام شهرکرد برپاست.

به گزارش چهارمحال آنلاین از مجموع ۲۰۲ هزار دانش آموز استان چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۰ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی مشغول تحصیل هستند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!