جشنواره جابربن حیان در چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد

جشنواره جابربن حیان در چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد ،مرحله استانی نهمین جشنواره دانش آموزی و علمی، پژوهشی جابربن حیان ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی امروز دوشنبه در شهرکرد آغاز به کار کرد.

مدیرکل آموزش وپرورش چهارمحال وبختیاری گفت: این جشنواره دانش آموزی (نمایشگاه آثار و پروژه های علمی دانش آموزان ابتدایی) در ۳ محور پروژه های دانش آموزی آزمایش (طراحی و ساخت)، نمایش علمی و تحقیق دانش آموزی در مرحله آموزشگاهی، شهرستانی و استانی برگزار می شود.

فرحناز قائدامینی روز دوشنبه در آیین افتتاحیه این جشنواره در دبستان دخترانه الهام شهرکرد افزود: در این جشنواره ۳۲ هزار دانش آموز مقطع چهارم، پنجم و ششم ابتدایی با ارائه ۶ هزار اثر به صورت انفرادی و گروهی شرکت کردند.

به گفته وی، از این تعداد ۱۵۰ اثر به مرحله استانی راه یافت که بعد از داوری ۶ طرح برتر انتخاب و به مرحله کشوری راه خواهد یافت.

قائدامینی افزود: افزایش روحیه مشارکت پذیری و خودباوری و شناسایی استعداد دانش آموزان و ایجاد رقابت و رفاقت بین دانش آموزان از اهداف برگزاری این جشنواره است.

به گفته وی، آثار دانش آموزان به مدت یک هفته برای بازدید عموم به خصوص دانش آموزان و همچنین داوری نهائی در دبستان الهام شهرکرد برپاست.

به گزارش چهارمحال آنلاین از مجموع ۲۰۲ هزار دانش آموز استان چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۰ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی مشغول تحصیل هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.