جلسه شورای برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری ، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری از توزیع بیش از ۳۵ میلیارد تومان اعتبار در شورای برنامه‌ریزی خبر داد.

علی شهریارپور شنبه شب در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان افزود: ۱۶ میلیارد و ۹۳۱ هزار تومان از این میزان اعتبار برای ۵۷ طرح در راستای تجهیز و تعمیر به دستگاه‌های اجرایی استان اختصاص داده می‌شود.

وی گفت: از محل اعتبارات تبصره ۱۹ قانون بودجه که مربوط به حمایت از بخش غیردولتی و خصوصی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است نیز حدود  ۱۹ میلیارد تومان در قانون بودجه برای استان اختصاص داده شد، اما تاکنون این اعتبار جذب نشده است.

به گفته وی، ۶۲ پروژه برای جذب این اعتبار از سوی دستگاه‌های اجرایی پیشنهاد داده شده است  که ۳۱ پروژه اولویت‌دار از این تعداد برای تخصیص اعتبار انتخاب شده است.

وی افزود: سال گذشته اعتبار مصوب تبصره ۱۹ برای چهارمحال و بختیاری حدود ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان بود، که درصد زیادی از این اعتبار جذب نشد.

معاون راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری نیز دراین جلسه با اشاره به اینکه از سال گذشته ۷۴ دستور کار در کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی و عشایری، آمایش سرزمین و محیط‌زیست استان مورد بررسی قرار گرفت، افزود: این کارگروه ۶۲ مصوبه داشت که  ۵۹ مصوبه عملیاتی شده است.

صغری علیزاده گفت: تبدیل روستا به شهر، ساماندهی سکونت‌های غیررسمی، اجرای سامانه‌های جمع‌آوری فاضلاب، نوسازی و مرمت بافت‌های فرسوده، پیگیری و انتقال صنایع آلاینده و مزاحم و ارائه راهکار برای توسعه حمل و نقل عمومی، اجرای طرح‌های ساماندهی عشایر  اهداف کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی و عشایری، آمایش سرزمین و محیط‌زیست است.

وی افزود: اجرای پنج طرح هادی شهری، برنامه‌ریزی برای افزایش تاب‌آوری و ماندگاری در روستاها، تصویب طرح‌های توسعه و عمران شهری مانند طرح‌های جامع شهری، تدوین برنامه اجرایی برای دهیاران، اجرای طرح‌های جامع مشارکت شهروندی، طرح زیست‌بوم تالاب‌ها و مناطق حفاظت‌شده از برنامه‌های پیشنهادی این کارگروه برای سالجاری است.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۷۹ هزار نفر  است.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.