شما اینجا هستید
برگزیده » جوانان در تحقق گام دوم انقلاب نقش اساسی دارند

جوانان در تحقق گام دوم انقلاب نقش اساسی دارند

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به نامه راهبردی مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی تاکید کرد: جوانان در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی نقش اساسی ایفا می کنند.
به گزارش چهارمحال آنلاین ، حجت الاسلام محمد علی نکونام در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی (ره) این شهر افزود : جمعیت جوان ایران اسلامی یک ظرفیت بزرگ برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی مد نظر مقام معظم رهبری است.
وی تصریح کرد : در گام دوم انقلاب به ارزش های اسلامی و دینی تاکید ویژه ای شده است و جوانان برای تحقق این ارزش ها و آرمان های انقلاب در مسیر اصلی انقلاب حرکت می کنند.
به گفته وی، ایستادگی در برابر دشمن مهمترین اصل برای تحقق این گام است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رجب بر بهره گیری از فیوضات این ماه تاکید کرد و افزود: اعتکاف رجبیه بهترین فرصت برای خودسازی است و جوانان همه ساله در آیین معنوی اعتکاف حضوری پررنگ دارند.
وی به سالروز تاسیس بنیاد شهید اشاره کرد و گفت: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا وظیفه همگانی است و فرهنگ ایثار و شهادت در همه امور باید ترویج و تقویت شود.
خطیب جمعه شهرکرد افزود: ۲۲ اسفند با حکم حضرت امام خمینی(ره) سالروز تشکیل بنیاد شهید و روز بزرگداشت شهدا است، جامعه‌سازی که رهبر معظم انقلاب از ما می‌خواهند به این مفهوم است که فرهنگ شهدا روزبه‌روز پررنگ‌تر شود.
نکونام گفت: فرهنگ شهدا مشخص است، فرهنگ شهدا ابهام ندارد، در هر وصیتنامه‌ای از وصایای شهدا نگاه شود فرهنگ شهدا را به وضوح مشاهده می شود.
وی تصریح کرد: جامعه‌ای که در گام دوم باید بسازیم آن است که فرهنگ شهدا حاکم شود نَه فقط مجلس شهدا، نَه فقط این که دور هم جمع شویم و مرتب مجلس به یاد شهدا بگذاریم، باید مجلس بگذاریم و باید جمع شویم و باید با شکوه برگزار کنیم و هر چه بیشتر نام و یادشان را باید زنده نگه داریم اما راه آن‌ها مهم است، شهدا از ما انتظار دارندند راهشان ادادمه یابد.
خطیب جمعه شهرکرد افزود: مسئولین، متولیان فرهنگی، آقایانی که گاهی تساهل و تسامح بر شما حاکم می‌شود و گاهی می‌روید سراغ ارزش‌های طاغوتی و دستگاه‌هایی که گاهی دنبال ارزش‌های طاغوتی هستید و آدم‌های طاغوتی را زنده می‌کنید و آدم‌هایی که در دوران طاغوت برجسته بودند و هر چه توانستند به طاغوت خدمت کردند را امروز می‌آورید معرفی‌شان می‌کنید و امروز می‌آورید برجسته‌شان می‌کنید و امروز می‌آیید از آن‌ها تجلیل می‌کنید کجا دارید می‌روید؟
وی تاکید کرد: فرهنگ شهدا این نیست؛ فرهنگ شهدا طاغوت زدایی، استکبارزدایی، توحیدی، عزت‌مندی جامعه دینی و فرهنگ استقامت و ایستادگی است و متولیان فرهنگی مراقب باشند از دستشان در نرود، گاهی ممکن است بعضی‌ها فضا را از دست شما بگیرند.
به گفته وی، متولیان بنیاد شهید آدم‌های باورمند به معنای واقعی به فرهنگ شهدا باشند و در این جهت کار کنند، به قطع اگر خدایی ناخواسته متولیان بنیاد شهید کسانی باشند که باور عمقی و قلبی نداشته باشند و بخواهند ظاهرسازی کنند، فرهنگ شهدا زنده نمی‌شود، فرهنگ شهدا را با عمق و با باور قلبی باید زنده کرد و روی این معنا هم با جدیت همه مراقب باشیم و ادای دین و وظیفه کنیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!