فعالان، مروجین و حامیان سلامت چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه در آیینی به مناسبت هفته سلامت معرفی و تجلیل شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری در این آیین با قدردانی از تلاش و خدمات کادر بهداشت و درمان استان در مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: همه مردم، گروه‌ها و نهادها از جمله بسیج و سپاه با اجرای طرح بهداشتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کنار کادر بهداشت و درمان در مهار شیوع کرونا موثر واقع شدند.

ارسلان خالدی‌فر افزود: تقویت نظام شبکه سلامت، حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر از جمله فشار خون و دیابت در دستور کار حوزه سلامت استان است.

چهارمحال و بختیاری جزو پنج استان آخر کشور در رشد جمعیت

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری اجرای طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را از مهمترین برنامه‌های استان دانست و گفت: با توجه به اینکه استان در خصوص شاخص رشد جمعیت جزو پنج استان آخر کشور در رشد جمعیت جای گرفته است، باید تلاش‌ها را برای افزایش جمعیت در استان دوچندان کرد.

علی احمدی تصریح کرد: اگر وارد چاله جمعیتی شویم ۱۵۰ سال طول می‌کشد تا استان را از تبعات ناشی از کاهش جمعیت نجات دهیم از همین رو اولویت همه دستگاه‌ها باید کمک به افزایش نرخ جمعیت باشد.

حامیان سلامت چهارمحال و بختیاری

وی با بیان اینکه کشور در پنجره جمعیتی قرار گرفته است و هشت سال فرصت باقی مانده تا در راستای افزایش جمعیت کشور تلاش کرد، اظهار داشت: در پنجره جمعیتی ۱۵ سال فرصت افزایش نرخ جمعیت وجود دارد که تاکنون هشت سال آن گذشته است و تنها هفت سال فرصت برای انجام این مهم وجود دارد.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه کاهش رشد جمعیت هنوز برای خیلی از افراد جامعه ملموس نیست، افزود: اهمیت رشد جمعیت برای کشور حیاتی‌تر و اساسی‌تر از مقابله با کرونا است چراکه اگر رشد جمعیت کاهش پیدا کند در آینده با مشکل نیروی کار و جمعیت مولد روبرو می‌شویم.

احمدی با اشاره به سیاست‌های جمعیتی کشور در دهه ۶۰، خاطرنشان کرد: همانطور که در دهه ۶۰ برنامه پرقدرت و اشتباهی در خصوص کاهش جمعیت اجرا شد می‌طلبد تا برای افزایش جمعیت در کشور و رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این خصوص به طور جدی وارد عمل شویم.

وی از تشکیل قرارگاه جمعیت در استان خبر داد و گفت: در همین راستا انجام اقدامات لازم برای حمایت از خانواده و رشد جمعیت در استان در دستور کار قرار گرفته است.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.