حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن فاطمی ، امام جمعه موقت شهرکرد گفت: در حال حاضر درخواست مسئولان از مردم صرفه‌جویی در آب است تا با رعایت همگانی کمبود و کم‌آبی در شهر به وجود نیاید.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن فاطمی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهرکرد با بیان اینکه دولتمردان غربی مطلبی را به عنوان توافق‌نامه نهایی برجام تهیه کردند و قصد انتشار آن را دارند، گفت: توافق از سمت ایران قبول نیست و به نتیجه نرسیده و دولت غرب در صدد است تا مطالبی را به عنوان توافق‌نامه منتشر کند تا اگر ایران زیربار آن نرفت دوستان خود را علیه ایران تحریک کند.

امام جمعه موقت شهرکرد با بیان اینکه رسیدن به خواسته‌ها و حل مشکلات معیشتی مردم آرزوی همه ما است، افزود: رسیدن به این آرزو عبور از مسیر سختی را می‌طلبد که هنوز میسر نشده است‌.

مسئولان اقدامات لازم برای آسیب‌دیدگان در سیل را انجام دهند

وی ادامه داد: مردم و گروه‌های جهادی در سیل اخیر در کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان کم نگذاشتند و در این امتحان الهی نیز سربلند بیرون آمدند و مسئولان باید از این به بعد هم برای زندگی آسیب‌دیدگان اقدامات لازم را اجرا کنند.

فاطمی بیان داشت: آب برخی شهرها از جمله سورشجان، باباحیدر، شهرکرد و … در این چند روز گل‌آلود، کم‌فشار و در نهایت قطع شد که علت این مشکل گل‌آلود شدن منبع و سرچشمه آب بوده که منجر به مشکل‌دار شدن ۶۰ درصد آب شهرکرد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آب طبقات پایین منازل وصل شده است، ادامه داد: مسئولان در این مدت تلاش کردند و چاه‌های کشاورزی را به کمک گرفتند تا مشکل آب شرب را حل کنند مشکل تا حدودی کم شده اما هنوز رفع نشده و در تلاش هستند که چاه‌های دیگری را اضافه کنند.

فاطمی افزود: در حال حاضر درخواست مسئولان از مردم صرفه‌جویی در آب است تا با رعایت همگانی کمبود و کم‌آبی در شهر به وجود نیاید.

مجالس روضه پناهگاه حل مشکلات جامعه

امام جمعه موقت شهرکرد اظهار کرد: اداره کردن اعتقادی و ایمانی جنگ تحمیلی مهمتر از ایجاد دین در جامعه بود که رزمندگان با الگو گرفتن از جوان امام حسین علیه‌السلام در جبهه‌ها حاضر شدند و امروز نیز برای مقابله با مشکلات باید به مجالس روضه و عزاداری پناه برد.

وی با بیان اینکه حضور در مساجد و هیئات برکات بسیاری دارد، گفت: بسیاری از فرزندان از مجالس دینی محرومند و دور از مسجد و هیئت هستند که راه به میدان آمدن این افراد این است که همین مجالس عزاداری توسط فامیل تشکیل و این افراد را دعوت کنند که به واسطه خویشاوندی و رودربایستی در این مجالس حاضر شوند و اعتقادات دینی را بشنوند تا بسیاری از نگاه‌ها که بر اثر ناآگاهی است برطرف شود.

فاطمی در پایان افزود: یافتن برادران دینی باارزش، دریافت علم‌هایی جدید و جالب، شنیدن آیه‌های قرآن، دریافت رحمت مورد انتظار از خداوند، شنیدن کلماتی که ممکن است انسان را از گناه بازدارد، شنیدن کلماتی که انسان را هدایت می‌کند، ترک گناه در اثر رفت‌وآمد با افراد مسجدی یا از ترس خدا را از برکات حضور در مساجد و هیئات دانست.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.