شما اینجا هستید
اجتماعی » حضور نماینده وزارت بهداشت در لردگان

حضور نماینده وزارت بهداشت در لردگان

حضور نماینده وزارت بهداشت در لردگان ، استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه جلوگیری از شیوع بیماری در روستای «چنار محمودی» اولویت نخست مسؤولان است، گفت: مردم اطمینان داشته باشند در گام بعدی عوامل دخیل در بروز این بیماری با دقت کافی و کارشناسی شناسایی و با عوامل مربوطه برخورد می‌شود.

به گزارش چهارمحال آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی امروز با اشاره به حضور رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در شهرستان لردگان برای بررسی دقیق‌تر موضوع، اظهار داشت: در این دیدار دغدغه‌های استان در این حوزه تشریح شد تا به وزیر بهداشت و درمان انتقال داده شود.

وی با بیان اینکه جلوگیری از شیوع بیماری اولویت نخست مسؤولان است، خاطرنشان کرد: مردم اطمینان داشته باشند در گام بعدی عوامل دخیل در بروز این بیماری با دقت کافی و کارشناسی شناسایی و با عوامل مربوطه برخورد می‌شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری حفظ سلامت مردم را اولویت اصلی استان دانست و افزود: تمام تلاش ما بر این است تا با مدیریت صحیح، از به حاشیه رفتن موضوع جلوگیری کنیم؛ چراکه افرادی علاقه‌مند هستند از این موضوع حاشیه‌سازی کنند و مسؤولان را از اصل موضوع غافل کنند.

عباسی ایجاد تردید در نحوه خدمات‌رسانی متولیان امر درمان را منجر به بروز ناامیدی در جامعه دانست و گفت: اظهارنظرهایی بدون پشتوانه علمی و تخصصی که منجر به تردید در نحوه خدمات‌رسانی فعالان حوزه بهداشت و درمان می‌شود، تبعات ناگواری به همراه دارد و مردم را ناامید می‌کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در حال حاضر اولویت ما شناسایی افراد مبتلا و تحت درمان قرار دادن آنها، رصد گسترش بیماری و جلوگیری از شیوع آن به سایر افراد است.

وی با بیان اینکه ویروس HIV با بیماری ایدز متفاوت است، افزود: اگر ابتلا به این ویروس به موقع تحت درمان قرار نگیرد، در آینده به ایدز تبدیل می‌شود؛ از همین رو، ضمن تاکید بر محرمانه بودن اطلاعات بیماران، از مردم روستا درخواست می‌شود اگر ویروسی شناسایی شد، در کم و کیف درمان با پزشکان همکاری کنند.

عباسی خاطرنشان کرد: این بیماری قابل کنترل است و همکاری و همراهی مردمی را در انجام آزمایش‌ می‌طلبد و چنانچه لازم باشد، می‌توانند در استان‌های همجوار به صورت رایگان این آزمایش را انجام دهند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!