حوزه‌ دامپزشکی چهارمحال و بختیاری ،رئیس نظام دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: در ۶ ماهه اول امسال ۱۷۵ پروانه برای بهره‌برداران در حوزه‌های مختلف صادر شده است که ۲۵ مورد از این تعداد به بهره‌برداری رسیده، ۸۵ پروانه تاسیس و بقیه موارد در مرحله موافقت اصولی هستند.

مریم همت‌زاده امروز در گفت‌وگو با چهارمحال آنلاین در شهرکرد گفت: نظام دامپزشکی استان یک ارگان غیردولتی و مستقل با ارکان‌های مختلف از جمله شورای مرکزی است که با ۱۷ نفر اداره می‌شود و فعالیت‌هایی از قبیل حمایت از دامپزشکان، صدور کارت، رسیدگی به تخلفات دامپزشکان، صدور پروانه‌های بهره‌برداران از جمله وظایف این مجموعه است.

حوزه‌ دامپزشکی چهارمحال و بختیاری

رئیس نظام دامپزشکی چهارمحال و بختیاری افزود: در ۶ ماهه اول امسال ۱۷۵ پروانه برای بهره‌برداران در حوزه‌های مختلف صادر شده است که ۲۵ مورد از این تعداد به بهره‌برداری رسیده، ۸۵ پروانه تاسیس و بقیه موارد در مرحله موافقت اصولی هستند که هنوز به تأسیس و بهره‌برداری نرسیده‌اند.

 وی ادامه داد: این مجموعه در صدور پروانه‌های ماده ۲ نیز فعالیت داشته که صدور ۵۲ پروانه در حوزه داروخانه، صدور ۵۰ پروانه در حوزه درمانگاه‌های مستقل، تمام‌وقت و نیمه‌وقت، صدور ۲ پروانه در حوزه بیمارستان، صدور یک پروانه در حوزه پلی کلینیک دامپزشکی، صدور سه پروانه در حوزه آزمایشگاه فعال، صدور ۲۳ پروانه در زمینه ماهی‌کوبی و صدور سه پروانه در حوزه دام کوچک از جمله اقدامات این مجموعه بوده است.

فعالیت ۶ کارخانه تولید دارو و واکسن دام در چهارمحال و بختیاری

همت‌زاده بیان کرد: همچنین ۶ کارخانه در استان در حوزه تولید دارو و واکسن فعالیت دارند که چهار پروانه در حوزه پخش دارو و واکسن به مراکز ماهی‌کوبی صادر شده و در حال حاضر سه مرکز در این بخش در حال فعالیت هستند.

رئیس نظام دامپزشکی استان اظهار داشت: در کارگروه‌های استانی که با حضور نمایندگان بخش خصوصی تشکیل می‌شود در مورد آزاد شدن ظرفیت‌ها تصمیم‌گیری می‌شود که قوانینی دارد، به طور مثال برای هر ۲۰ هزار رأس دام یک مرکز درمانی در نظر گرفته می‌شود و در اصل بر اساس ظرفیت‌سنجی اقدام می‌شود و ظرفیت‌ها در سایت مشخص می‌شود که افراد مدارک خود را اعلام می‌کنند و بعد از امتیازبندی مجوز فعالیت‌ به شخصی که بیشترین امتیاز را داشته باشد اعطا خواهد شد.

همت‌زاده ادامه داد: خشکسالی، تحریم‌ها و نوسانات قیمت شیر و گوشت سبب شده که آنگونه که باید در زمینه دام به جایگاه اصلی نرسیم اما نوسانات دام سبک در استان خیلی نیست که این امر نشان می‌دهد دامداران با تحمل سختی‌هایی که دارند باز هم از دام‌هایشان نگهداری می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.