شما اینجا هستید
اجتماعی » خدمات غیرضرور بیمه سلامت حذف می شود

خدمات غیرضرور بیمه سلامت حذف می شود ،مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری، سقف گذاری خدمات را از مهمترین سیاست های این نهاد در سال جاری عنوان کرد و گفت: در همین راستا ارائه خدمات غیرضرور به بیمه شدگان حذف می شود.صفر فرامرزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار چهارمحال آنلاین ، افزود: با وجود محدودیت های مالی بیمه سلامت باید تلاش شود تا براساس منابع موجود تعهدات و مصارف خود را تنظیم کنیم.
وی ادامه داد: در همین راستا با سقف گذاری خدمات از درخواست های القایی بیماران کم و ارائه خدمات به موارد ضروری تر هدایت می شود.
فرامرزی با بیان اینکه سقف گذاری خدمات محدودیتی برای بخش خصوصی ایجاد نمی کند، تصریح کرد: اجرای این طرح تنها برای موسساتی که هزینه سازی می کنند، محدودیت هایی به همراه خواهد داشت.
مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هزینه های درمان بیمه شدگان استان در سال گذشته ۲ هزار و ۲۹۰ میلیون ریال بوده است، افزود: این در حالی است که درآمد این نهاد ۲۹۰ میلیارد ریال بوده و این عدم تناسب در منابع و مصارف مشکلاتی را ایجاد می کند.
فرامرزی، موسسات طرف قرارداد این نهاد را ۴۹۹ موسسه عنوان کرد و گفت: مجموع مبلغ بدهی بیمه سلامت استان به موسسات طرف قرارداد یک هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال است که ۵۲۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
طرح تحول سلامت با وجود هزینه های مالی، یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه بهداشت و درمان محسوب می شود که به کاهش بار مالی پرداختی مردم به بیمارستان ها، نوسازی، بهسازی و ارتقای سطح تجهیزات پزشکی با بهره مندی ۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور از این بیمه همگانی انحامید.
در چهارمحال و بختیاری ۶۳۰ هزار نفر زیرپوشش بیمه سلامت هستند. این نهاد در قالب صندوق کارکنان دولت به ۸۵ هزار نفر، در قالب صندوق بیمه همگانی به ۱۲ هزار نفر، در قالب بیمه روستائیان و عشایر به ۴۸۵ هزار نفر و در قالب سایر اقشار به ۳۹ هزار نفر خدمات رسانی می کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!