خسارات زلزله کوهرنگ ،فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری با اشاره به زلزله کوهرنگ در استان، گفت: نباید گذاشت برآورد و تامین اعتبار خسارات به زمستان برسد و هیچ کاری انجام نشود.

سردار علی‌محمد اکبری امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان در شهرستان کوهرنگ، اظهار داشت: پس از اعلام خبر حادثه زلزله کوهرنگ، فرماندهان سپاه استان‌های همجوار و بعد از طرف فرماندهی کل سپاه تماس گرفته شد و پیگیر حادثه بودند.

اکبری اضافه کرد: مردم استان چهارمحال و بختیاری شکرگذار هستند و با وجود این اوضاع به وجود آمده مردم این منطقه شکر می‌کردند که خسارت جانی به همراه نداشته است اما نباید از این روحیه مردم سوء استفاده و از خسارات وارده چشم‌پوشی کرد.

وی بیان داشت: شهرستان کوهرنگ دچار خسارت شده است و اگر با هر یک از روستاهای شهرستان کوهرنگ تماس گرفته شود خبر از خسارت‌دیدگی می‌دهند بنابراین برآورد خسارت بسیار مهم است، از ظرفیت خوب استان برای برآورد خسارات‌ استفاده کنید.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری گفت: نباید گذاشت برآورد و تامین اعتبار خسارات به زمستان برسد و هیچ کاری انجام نشود، برخی از خانه‌ها ترک برداشته و برخی دیگر از سقف آن‌ها ریخته است، قطعاً ساکنین جرأت ندارند در این خانه‌ها زندگی کنند بنابراین باید هر چه سریعتر به مردم این منطقه کمک شود‌.

اکبری در پایان خاطرنشان کرد: حضور میدانی مسئولان امروز بسیار تاثیر گذار بود، گروه‌های جهادی متعددی در شهرستان‌ها و اکثر مناطق حضور دارند و می‌توانند به مردم کمک دهند، نباید گذاشت مسئله مردم به زمستان کشیده شود، به هر طریق باید به این مردم خونگرم کمک‌رسانی کرد.

مردم کوهرنگ از برآورد خسارات سیل گذشته همچنان گلایه دارند

خسارات زلزله کوهرنگ

عزیز موسایی، فرمانده سپاه شهرستان کوهرنگ در ادامه این جلسه اظهار داشت: خوشبختانه زلزله تلفات جانی نداشت گرچه که چند نفر زخمی شدند اما یک فرصتی برای محک زدن بود، پیرو دستور سردار ماموریت‌های ابلاغ شده پیگیری شد.

وی با اشاره به اعزام نیروها به تاراز برای رصد بیشتر، گفت: با توجه به کوچ عشایر باید رصدها صورت گیرد چرا که ممکن است اتفاقی افتاده باشد. مراجعاتی از طرف هلال احمر، کلانتری، سپاه و… صورت می‌گیرد که باید یک رویه مشخص برای برآورد خسارات انجام گیرد.

فرمانده سپاه شهرستان کوهرنگ با اشاره به نارضایتی مردم در خصوص برآورد خسارات از سیل گذشته، تصریح کرد: برخی که روابط بیشتر و قدرت چانه‌زنی بالایی داشتند توانستند اعتبار جذب کنند و برخی نتوانستند خسارت خود را دریافت کنندT باید دقت بالایی در برآورد خسارات صورت گیرد.

 موسایی در پایان خاطرنشان کرد: برخی از روستاها در شهرستان کوهرنگ مشکل جابه‌جایی دارند و به همین دلیل بنیاد مسکن هیچ خدماتی به این روستاها نمی‌دهد و این موجب نارضایتی مردم شده است، قطعا با وقوع زلزله خسارت دیده‌اند که این مسئله نیز باید حل شود‌.

رسیدگی به جاده‌های صعب‌العبور برای دسترسی در مواقع مختلف ضروری است

حجت الاسلام والمسلمین سعید حسین‌پور، امام جمعه کوهرنگ نیز در این جلسه اظهار داشت: زلزله امروز طولانی و با شدت بود که به لطف خداوند و به برکت این ایام خسارات جانی نداشتیم گرچه که خسارات مالی وارد شده است.

وی با اشاره به بازدید از مناطق زلزله زده، گفت: از تمامی دستگاه‌ها برای حضور بلافاصله آن‌ها تشکر می‌شود،‌ امکانات در شهرستان کوهرنگ چندان مناسب نیست و جاده‌ها صعب‌العبور هستند باید در این مواقع امکاناتی در اختیار دهیاران باشد.

امام جمعه شهرستان کوهرنگ ادامه داد: روستاهای صعب‌العبور وضعیت مناسبی از نظر جاده ندارند، این وضعیت باید مشخص شود، برای دسترسی راحت‌تر در مواقع بحرانی باید به این جاده‌ها رسیدگی کرد.

حسین‌پور در پایان با اشاره به وضعیت نامناسب بیمارستان چلگرد، خاطرنشان کرد: وضعیت نامناسب بیمارستان چلگرد اصلا مناسب نیست و بخش‌های بیمارستان فعال نیست، دکتر متخصص چندان به این بیمارستان نمی‌آید و مشکل جدی در این خصوص است‌ لذا باید توجه جدی به حل مسائل بیمارستان داشت.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.