دادستان مرکز استان چهارمحال و بختیاری گفت: شهروندان برای مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی از مراجع ذیصلاح استعلام گرفته و هیچ‌گاه تحت تأثیر تبلیغات و وعده‌های پرداخت سودهای غیر واقعی قرار نگیرند.

عبدالرضا علیمحمدی گفت: برخی افراد سودجو در قالب موسسات مالی غیرمجاز با تبلیغات و وعده پرداخت سودهای بالا اقدام به اغفال شهروندان برای دریافت سرمایه‌های آنها می‌کنند.

دادستان مرکز استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: متأسفانه بسیاری از شهروندان برای دریافت سودهای هنگفت، بدون تحقیق سرمایه خود را در اختیار کلاهبرداران قرار می‌دهند و پس از مدتی نه تنها از دریافت سود وعده داده شده بازمی‌مانند بلکه اصل سرمایه خود را نیز از دست می‌دهند.

وی تأکید کرد: لازم است که پیش از هرگونه سرمایه‌گذاری از پیشینه و وضعیت فعلی اشخاص و موسسات مربوطه اطلاع کامل حاصل شود.

دادستان مرکز استان در ادامه به عملکرد دادگستری استان در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و بیان داشت: مجموعه قضات و کارمندان دادگاه‌ها و دادسراهای استان در سال گذشته با تلاش شبانه‌روزی برای گره‌گشایی از کار مردم و احقاق حق قدم برداشتند که نتیجه این زحمات رسیدگی و مختومه کردن ۲۴۳ هزار و ۷۲۶ فقره پرونده در محاکم بود.

وی افزود: در سال گذشته بیش از ۳۳ درصد پرونده‌های وارده به شوراهای حل اختلاف استان به صلح و سازش و منجر شد و تعداد ۹ فقره پرونده قتل نیز با رضایت اولیای دم به مصالحه ختم گردید.

علیمحمدی در خصوص درخواست‌های مردمی ارائه شده جهت اعاده دادرسی و اعمال ماده ۴۷۷ گفت: در سال ۱۴۰۰ تعداد یک هزار و ۵۱۱ درخواست اعمال ماده ۴۷۷ مورد رسیدگی قرار گرفت که از این تعداد با ۷۶ درخواست موافقت گردید و این خود نشان از اتقان آرا و مستدل بودن احکام قضات دارد.

دادستان مرکز استان در خصوص اقدام انجام شده جهت کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان نیز بیان کرد: در سال گذشته تعداد ۱۱۶ آزادی مشروط به زندانیان اعطا گردید و به منظور کاستن از حضور افراد در زندان برای ۱۲۱ نفر از پابند الکترونیکی استفاده شد.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.