دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری ،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اتخاذ تهمیدات لازم برای آموزش حضوری دانش‌آموزان از ابتدای مهرماه گفت: اقدامات لازم برای جلب اعتماد خانواده‌ها به‌منظور فعالیت حضوری مدارس در سال تحصیلی جدید فراهم شود.

محسن حسین‌میرزایی روز شنبه در نشست مدیریت بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تدابیر لازم برای اعتمادآفرینی خانواده‌ها به‌منظور حضور فرزندان با خیالی آسوده در مراکز آموزشی اندیشیده شود.

وی با اشاره به بازگشت زائران حسینی و شرکت‌کنندگان در راهپیمایی اربعین افزود: مراقبت‌های لازم پس از بازگشت این زائران به استان انجام تا از انتقال احتمالی ویروس‌ها به‌ویژه کرونا جلوگیری شود.

حسین‌میرزایی با اشاره به کاهش قابل‌توجه موارد ابتلا و مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری یادآور شد: رسیدن به شرایط کنونی حاصل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی، تزریق واکسن به‌موقع و اقدامات پیشگیرانه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: شرایط کنونی وضعیت کووید ۱۹ نباید باعث شود تا مردم و مسئولان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی کوتاهی کنند.

حسین‌میرزایی گفت: تزریق دُزهای یادآور واکسن علیه ویروس کرونا در دستور کار تمامی گروه‌های سنی هدف باشد.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز گفت: تمامی شهرستان‌های استان در وضعیت زرد از لحاظ شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

علی احمدی به نزدیک بودن زمان بازگشایی مدارس و بازگشت زائران اربعین حسینی تاکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در استان کم شده است.

وی با اشاره به احتمال شیوع بیماری‌های فصل سرد سال مانند آنفلوآنزا افزود: هم‌اکنون ۳۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری بستری هستند.

احمدی به وضعیت پایدار کرونا در چهارمحال و بختیاری اشاره و تصریح کرد: این در حالی است که باید نسبت به بازگشت زائران اربعین حسینی و بازگشایی مدارس حساسیت ویژه نشان داد.

وی با اشاره به حضور ۲۰ هزار نفر از چهارمحال و بختیاری در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی براساس آمار سامانه حج و زیارت یادآور شد: زائران پس از بازگشت به استان به‌منظور جلوگیری از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا رصد می‌شوند.

رییس سازمان نظام پزشکی شهرستان شهرکرد نیز گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک کاهش پیدا کرده است.

آرش روغنی با اشاره به در پیش بودن فصل سرد سال و احتمال افزایش شیوع بیماری‌هایی مانند آنفلوآنزا اظهار داشت: به‌همین منظور تهویه مدارس و تزریق دُزهای یادآور واکسن علیه ویروس کرونا در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به پروژه مهر همزمان با بازگشایی مدارس گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید یک‌هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی بین مدارس چهارمحال و بختیاری توزیع شده است.

افشین امیریان به شرایط نامناسب تهویه در ۴۰ درصد مدارس چهارمحال و بختیاری گفت:۵۰ درصد مدارس استان در مناطق روستایی مستقر است و مشکلی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد.

وی افزود: برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری لازم برای بازگشایی مدارس در چهارمحال و بختیاری انجام شده است.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.