شما اینجا هستید
اجتماعی » دانشگاه های کشور به مرکز تعاون و کارآفرینی مجهز می شوند

دانشگاه های کشور به مرکز تعاون و کارآفرینی مجهز می شوند ،معاون دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تجهیز دانشگاه های مادر و زیرپوشش این وزارتخانه به مرکز تعاون و کارآفرینی تا پایان سال جاری خبر داد.رحمت الله رحیمی روز یکشنبه در حاشیه همایش تعاون، کارآفرینی و اشتغال در جمع خبرنگاران شهرکرد اظهار کرد: برخی دانشگاه های کشور نظیر دانشگاه صنعتی شریف، کشاورزی کرج، کرمانشاه و همدان از سال گذشته اقدام به راه اندازی این مرکز کرده اند.
وی با بیان فعالیت مرکز تعاون و کارآفرینی در دانشگاه ها اظهار کرد: با استقرار یک کارشناس خبره تعاون در این مرکز، مشاوره رایگان و حمایت های لازم برای هدایت دانشجویان متقاضی تشکیل تعاونی صورت می گیرد.
رحیمی زمینه سازی برای تشکیل تعاونی های دانشجویی در دانشگاه ها را از دیگر مزایای فعالیت این مرکز برشمرد.
به گفته معاون دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم اینک ۱۰۰ هزار تعاونی در کشور فعال است که با احتساب تعاونی های مصرف، سهام عدالت و مسکن بیش از ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را زیرپوشش قرار داده است.
این تعاونی ها با ۲۰ گرایش و حدود ۱۷ نوع فعالیت در زمینه کشاورزی، صنعت، خدمات و تجاری بیش از ۲میلیون نفر اشتغال در کشور ایجاد کرده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!