معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به دلیل شرایط شیوع کرونا و لزوم پرهیز از اجتماعات غیرضروری به شکل متناوب، نسبت به تهیه گواهی عدم سوءپیشنیه اقدام کنند و آن را به روزهای پایانی موکول نکنند.

جعفر مردانی روز شنبه با اشاره به برگزاری همزمان ۲ انتخابات رییس جمهوری و شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری در ۲۸ خرداد سال آینده، اظهار داشت: آن عده از افرادی که می‌توانند و  شرایط عمومی و اختصاصی مصرح در قانون را نیز دارند برای ثبت‌نام و ورود به عرصه رقابت‌ها اقدام کنند که ورود افراد دارای صلاحیت بر میزان مشارکت تاثیر دارد.

وی ادامه داد: بی‌شک از شرکت افرادی که دارای صلاحیت‌های لازم قانونی هستند در فرآیند و عرصه انتخابات استقبال می‌شود و ما به عنوان نماینده وزارت کشور ،مسئول اجرای قانون انتخابات و حسن جریان انتخابات هستیم.

مردانی با بیان اینکه ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراها برخلاف دوره‌های گذشته همزمان نیست، تصریح کرد: ثبت‌نام افراد داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی شهر از ساعت هشت صبح روز چهارشنبه۲۰ اسفندماه آغاز و تا ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه ۲۶ اسفندماه به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: ثبت‌نام داوطلبان عضویت در شوراهای روستا و عشایر نیز از ساعت هشت صبح روز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز و تا ساعات ۱۸ روز یکشنبه ۲۲ فروردین ادامه خواهد یافت.

داوطلبان انتخابات شوراهای چهارمحال و بختیاری

مردانی با بیان اینکه شرایط انتخاب شوندگان و مدارک مورد نیاز در قانون ذکر شده است، افزود: گواهی عدم سوءپیشینه یکی از مدارکی است که از تاریخ صدور آن نباید بیش از سه ماه گذشته باشد.

وی ادامه داد: داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر می‌توانستند از تاریخ ۲۰ آذر ۹۹ و داوطلبان روستاها و عشایر از ۱۶ دی ۹۹ با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی یا پلیس + ۱۰ و یا سامانه جامع الکترونیک قضایی نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشنیه اقدام و در زمان معین آن را ارائه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برخی از اشخاص به دلیل مقام و شغلشان از داوطلب شدن محرومند، اظهار داشت: این افراد تنها در صورتی می‌توانند برای نامزدی در این انتخابات ثبت‌نام کنند که از شغل و پست کنونی خود استعفا داده باشند.

مردانی اظهار داشت: برخی مسوولان که حوزه عملکردی کشوری دارند، به عنوان مثال رییس جمهوری، مشاوران و معاونان او باید برای ثبت‌نام در انتخابات شورا استعفا دهند و برخی افراد مانند استانداران، معاونان، بخشداران و شهرداران و مدیران کل که نمی‌توانند در استان محل خدمت خود نامزد انتخاباتی شوند نیز باید استعفا دهند اما این افراد اگر بخواهند در محلی دیگر و استانی غیر از حوزه مسوولیت خود در انتخابات شرکت کنند نیازی به استعفا ندارند.

وی تصریح کرد: البته صرف استعفای افراد کافی نیست و باید این استعفا به تایید عالی‌ترین مقام مسوول دستگاه مربوطه آنان برسد و در هنگام ثبت‌نام این موافقت نامه ارائه شود.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری ، روستایی وعشایری  همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.