شما اینجا هستید
اجتماعی » درخواست کاربران فضای مجازی از مسئولین برای حل مشکل آب چهارمحال و بختیاری

درخواست کاربران فضای مجازی از مسئولین برای حل مشکل آب چهارمحال و بختیاری

هشتگ#تشنگیدربامایران توسط کاربران فضای مجازی چهارمحال و بختیاری ترند اول توییتر شد. به گزارش چهارمحال آنلاین ؛ کشوری که سرانه سالانه آب آن کمتر از ۱۳۰۰ متر مکعب در سال شود وارد مرحله تنش آبی شده است و پایین‌تر از این مقدار نیز وارد مرحله بحران می‌شود که در کشور واستان چهارمحال و بختیاری اکنون در بحران قرار داریم اما نباید این بحران موجب یک ورشکستگی آب شود.
امسال یکی از خشک‌ترین سال‌ها برای چهارمحال و بختیاری در ۶۰ سال اخیر بوده است و متاسفانه در حال حاضر ۶۰ درصد قنوات استان خشک و خروجی کارون حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است
کاهش منابع آب‌های زیرزمینی و کمبود و تغییر بارش از برف به باران موجب کاهش نفوذ آب به سفره‌های زیرزمینی شده و تبخیر بیشتر را به دنبال داشته است.
کاهش آب چشمه‌ها به دلیل کاهش ذخایر برفی از موارد آسیب‌زا بوده و با توجه به کاهش دبی پایه چشمه‌ها و رودخانه‌ها این امر در ماه‌های گرم سال آتی مشکلاتی را ایجاد می‌کند و این نشان از نگران کننده بودن شرایط آبی در استان است.
در اینجا وظیفه رسانه ها در این است که بتوانند برای دفاع از آب استان خود پای کار آمده و بتوانند گوشه ای از وظیفه خود را انجام داده و مطالبه به حق مردمان شهر و دیار خود را به گوش نه تنها مسئولین بلکه تمامی دنیا برسانند و همین امر موجب شد که فعالان فضای مجازی چهارمحال و بختیاری با تولید محتوا در خصوص مشکلات آب این استان و با هشتگ#تشنگیدربام ایران آن را بتوانند ترند اول توییتر کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!