شما اینجا هستید
اسلایداصلی » دولت اگرتوان اصلاح امور را ندارد،کار راواگذار کند

دولت اگرتوان اصلاح امور را ندارد،کار راواگذار کند

امام جمعه شهرکرد گفت: کسانی هستند که بتوانند وضعیت اقتصادی کشور را سروسامان بدهند، اگر دولت نمی‌تواند، کار را واگذار کند.
به گزارش چهارمحال آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه امروز، با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم گفت: امروز وضع اقتصادی مردم، وضع مناسبی نیست و میزان درآمد ها با وضع معیشت مردم هم خوانی ندارد.
امام جمعه شهرکرد، رهابودن بازار و نبودثبات بر روی قیمت ها را مشکل اساسی وجدی دانست و افزود: دولت بالاخره چه کار می‌خواهد بکند؟ ما اطلاع داریم هستند کسانی که بتوانند وضعیت اقتصادی کشور را سروسامان بدهند، اگر دولت نمی‌تواند، واگذار کند تا دیگران بیایند و امور انجام بدهند.
امام جمعه شهرکرد به تواندمندی برخی از مسئولین اشاره و خاطر نشان کرد: عده ای در دولت توانمندهستند اما نمی‌خواهند امور اصلاح شوند و تمایل دارند مردم در مضیقه باشند و برنامه دارند که مردم را به ستوه بیاورند.
نکونام وظیفه دولت مردان را نظارت بر این هرج و مرج ها و بی قانونی ها دانست و تصریح کرد: مردم انتظار دارند دولتمردان جلوی این‌ها را بگیرند و با جدیت وارد شوند و این نابسامانی را از بازار اصلاح کنند.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری ادامه داد: دولتمردان با جدیت وارد شوند، این شرایط اقتصادی در شأن مردم و جمهوری اسلامی نیست.
وی با اشاره به فتنه۸۸ گفت: در فتنه ۸۸ آمریکا و اروپا تمام تلاش خود بکار گرفتند تا ایران را نابود کنند اما به فضل پروردگار با بصیرت مردم مکر آنان به خودشان برگشت.
حجت‌‌الاسلام نکونام با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی، تاکید کرد: باید نظام سازی تحکیم شود اما در کنار آن جامعه‌سازی نیز مهم است و روح این بیانیه نیز همین است.
نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: در این بیانیه به ضرورت‌هایی در عرصه‌های گوناگون مانند

عده ای به عمد مردم را در مضیقه میگذارند
علمی، فرهنگی و … اشاره شده و همه در برابر آن مسئول هستند.وی اضافه کرد: مردم و دولتمردان در جامعه سازی موثر هستند و فضای جامعه باید فضای علمی و تولید با محوریت دینی و اصلاح روش‌های غلط در برنامه‌ها و سبک زندگی باشد به نحوی که ازدواج‌ها ساده‌تر برگزار شود.نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: فضای خانه‌ها نیز باید فضای نورانی و اخلاقی و ایمانی باشد.حجت‌‌الاسلام نکونام با بیان اینکه فرهنگ کار از موضوعات مهم است، تاکید کرد: انقلابیون برای ایجاد اموری مانند خانه‌های نورانی، ازدواج آسان و … بهم پیوند خورند و به امید است یک سری انسان‌های بی تفاوت نباشند بلکه باید برای انقلاب دل سوزاند.وی خاطرنشان کرد: انقلابیون باید بدون تک‌روی وحدت پیشه کنند و مسائل شخصی را کنار بگذارند زیرا بیاینه مقام معظم رهبری با اختلاف پیش نمی‌رود و نیازمند وحدت و همراهی است.نکونام با اشاره به ۱۴ اسفند ماه سالروز تاسیس کمیته امداد و روز احسان و نیکوکاری، افزود: امام راحل (ره) در سال ۵۷ پس از پیروزی انقلاب کمیته امداد را شکل داد و این امر نشان از اهمیت به محرومان و مستضعفان توسط دولت و توانمندان است.حجت‌‌الاسلام نکونام اهمیت به محرومان را روح انقلاب دانست و گفت: روش پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت این گونه بوده که گاهی تمام اموال خود را به مستضعفان می‌بخشیدند و مُقید به سهیم کردن فقرا در زندگی خویش بودند.امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: ۱۵ اسفند ماه آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری است که از موضوعات مهم است و هرچه بیشتر فضای سبز ایجاد شود در زندگی و شادابی موثر است و جزء ضرورت‌ها محسوب شده که همگان نسبت به این مهم مسئول هستند.وی اظهار کرد: از روز جمعه هفته آینده ماه نورانی رجب آغاز خواهد شد و امید است که بتوان بهره‌ کافی را از این ماه برد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!