رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: برای مسئولان در شورای شهر و شهرداری، غرب و شرق و جنوب و شمال تفاوتی ندارد بلکه شهر شهرکرد مدنظر است و می‌طلبد به سمت محله‌محورشدن بودجه حرکت کنیم تا مشخص شود در کدام محله و ناحیه چه میزان اعتبار هزینه می‌شود.

فرهاد رئیسی در سیصدمین جلسه علنی شورا با اشاره به انتظارات مردم از شورای شهر اظهارداشت: مباحثی که باید شورا بر روی آن تصمیم‌گیری کند در کمیسیون‌های تخصصی بررسی و بعد از آن به صحن علنی ارجاع شوند چرا که استفاده از نظر متخصصان امری ضروری است.

وی با بیان اینکه ارائه خدمت به شهروندان باید یکسان باشد، افزود: برای مسئولان در شورای شهر و شهرداری، غرب و شرق و جنوب و شمال تفاوتی ندارد بلکه شهر شهرکرد مدنظر است و می‌طلبد به سمت محله‌محورشدن بودجه حرکت کنیم تا مشخص شود در کدام محله و ناحیه چه میزان اعتبار هزینه می‌شود.

رئیس‌ شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به لزوم ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان بیان کرد: کرونا فرصتی است تا بتوانیم خدمات شهرداری را بروزرسانی و الکترونیکی کنیم چراکه مکانیزه‌شدن خدمات شهرداری زمینه ایجاد فساد را کاهش می‌دهد و علاوه‌بر پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن می‌تواند یک بانک اطلاعاتی کامل ایجاد و از برخی سوءاستفاده‌ها جلوگیری کند.

رئیسی با تاکید بر اینکه مکانیزه‌شدن سیستم‌ شهرداری و شورای شهر نیازمند یک عزم جهادی است، ادامه داد: مناقصات شهرداری برای اولین بار در سامانه بارگذاری شده و مردم می‌توانند به راحتی از این خدمات بهره‌مند شوند‌.

وی گفت: برخی از خدمات باید برون‌سپاری شود اما نظارت بر آن باید به صورت کامل توسط شهرداری انجام پذیرد.

طیبه شریفی نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه بیان کرد: الکترونیکی شدن خدمات در شهرداری و شورای اسلامی امری ضروری است و باید در راستای تحقق سریع شهر هوشمند تلاش‌ شود.

وی با بیان اینکه باید با مردم به‌صورت شفاف سخن گفته شود، گفت: مردم اگر بدانند قانون و عدالت برای همه به‌صورت یکسان اجرا می‌‌شود قطعا از قانون پیروی می‌کنند و فضای چانه‌زنی بسته می‌شود.

شهرداری و شورای شهر نیز همگام با علم و فناوری روز پیشرفت و خدمات را به‌صورت الکترونیکی ارائه کند.

مصطفی حیدری رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه گفت: باتوجه به اینکه علم در حال پیشرفت است باید سیستم‌ شهرداری و شورای شهر نیز همگام با علم و فناوری روز پیشرفت و خدمات را به‌صورت الکترونیکی ارائه کند تا از تردد شهروندان در این وضعیت بحرانی کرونا جلوگیری شود.

امامقلی بلالی رئیس کمیسیون املاک در شورای اسلامی شهرکرد در ادامه بیان کرد: به‌عنوان نمایندگان مردم در شورا موظف هستیم همچون گذشته با وحدت و همدلی جهت آسایش و رفاه مردم تلاش کنیم و صیانت از اموال بیت‌المال در راس کار قرار گیرد.

علیرضا توکلی رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهرکرد نیز خاطرنشان کرد: در راستای توسعه شهر، هوشمندسازی شهر و شهروند نقش موثری دارد و ضایعات ناشی از رفت و آمد را کاهش می‌دهد.

اجرای ۱۵ میلیارد تومان پروژه زیرساختی در سازمان فاوا

 عباس بیگی سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به راه‌اندازی سامانه شهروند سپاری خاطرنشان کرد: این سامانه جهت استعلام آنلاین گواهی‌ها از دفترخانه‌ها و ادارات است و در حال حاضر ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه فاز دوم این سامانه نیز برای صدور پروانه، پایان‌کار و عدم‌خلافی است و نیازمند ۷۵۰ میلیون تومان اعتبار است، افزود: اعتبارات سازمان بسیار محدود بوده و امسال تنها ۲ میلیارد تومان اعتبار به این سازمان اختصاص یافته است.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شهرکرد خاطرنشان کرد: یکی دیگر از پروژه‌های در دست اقدام این سازمان پرتال شهرداری و شورای شهر است که به سمت خدمات‌محوری سوق داده شده و تنها بحث اطلاع‌رسانی مطرح نمی‌باشد.

بیگی با اشاره به طرح‌های زیرساختی سازمان فاوا در سال آینده ادامه داد: راه‌اندازی سامانه‌ای در حوزه بودجه، سامانه احراز هویت و کیف پول الکترونیک و سامانه تفکیک زباله از مبدا از جمله طرح‌های این سازمان برای سال آینده می‌باشد که حدود ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی گفت: با اجرای این طرح‌ها حدود ۶۰درصد خدمات شهرداری به صورت هوشمند به شهروندان ارائه می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.