رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری گفت: افرادی که در شبکه‌های اجتماعی به دنبال سرمایه‌گذاری هستند و قصد ورود به بازار رمزارز دیجیتال را دارند توصیه اکید می‌شود قبل از اینکه سوادشان به اندازه کافی در این زمینه بالا نرفته و تحقیقات جامع و کامل نداشتند، به هیچ عنوان به این بازار ورود نکنند.

مرتضی عسگری رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با چهارمحال آنلاین؛ اظهار کرد: بازار رمزارزها بازار پیچیده‌ای است و پیگیری تراکنش‌های مالی در آن دشوار است.

وی با بیان اینکه یکی از هم‌استانی‌ها در همین زمینه با اعتماد به یک فرد در فضای مجازی گرفتار شده و کل داراییش را از دست داده بود تصریح کرد: زمانی که ایشان به پلیس فتا مراجعه کرد هیچ سرنخی در دست نداشت و نیاز بود اقدامات فنی و پلیسی انجام شود و این موضوع یک ماه زمان برد و در این مدت همکاری خود شاکی هم کمک بسیاری کرد.

عسگری گفت: بعد از این مدت که محرز شد محل سکونت مجرم کجا است، با هماهنگی مراجع قضایی مبدا و مقصد، مجرم دستگیر شد و کل وجوه مال‌باخته به حساب ایشان واریز شد.

رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: افرادی که در شبکه‌های اجتماعی به دنبال سرمایه‌گذاری هستند و قصد ورود به بازار رمزارز دیجیتال را دارند توصیه اکید می‌شود قبل از اینکه سوادشان به اندازه کافی در این زمینه بالا نرفته و تحقیقات جامع و کامل نداشتند، به هیچ عنوان به این بازار ورود نکنند.

وی بیان داشت: مجرمین همواره به دنبال افراد ناآگاه هستند که بتوانند آن‌ها را مورد سوءاستفاده قرار دهند.

عسگری در انتها به مجرمین سایبری هشدار داد که پلیس فتا به‌صورت هوشمندانه فضای مجازی را رصد می‌کند و هیچ نقطه امنی برای رفتارهای مجرمانه این افراد وجود نخواهد داشت.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.