رانش زمین در روستای افسرآباد اردل ،مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت سامانه بارشی اخیر در استان گفت: به‌دنبال شدت این سامانه بارشی، زمین روستای افسرآباد شهرستان اردل دوباره رانش کرد.

ایرج کیانی بامداد شنبه در گفت و گو با خبرنگار چهارمحال آنلاین تاکید کرد: تیم‌های ارزیابی جمعیت هلال‌احمر برای بررسی موضوع، ارائه توصیه‌های لازم به اعضای شورای اسلامی و ساکنان منازل نزدیک بخش رانشی و خدمات‌رسانی به آسیب‌دیدگان احتمالی عصر جمعه به روستای افسرآباد اعزام شدند. وی افزود: با توجه به سابقه رانش زمین روستای افسرآباد شهرستان اردل، دیوار بلوکی جلوی محل رانشی این روستا کار شده بود.

کانی تصریح کرد: به‌دنبال فعالیت سامانه بارشی شدید اخیر، زمین روستای افسرآباد از قسمت رانشی و همان محل بلوک‌چین،پنج متر رانش کرده است. وی یادآور شد: خوشبختانه اقدامات لازم برای جابه‌جایی ساکنان مجاور زمین رانشی روستای افسرآباد در ماه‌های گذشته انجام شده بود و در رانش روز جمعه زمین، به هیچ‌کس خسارت جانی وارد نشد.

تغییر مسیر رودخانه فصلی روستای افسرآباد سبب شده است که در برخی فصول سال با شُسته شدن شن‌های مسیر این رودخانه که در بالادست روستا قرار دارد، رانش زمین گزارش شود.بارش‌های ناشی از فعالیت سامانه اخیر در استان برای روز جمعه بیشتر شد و برای روز شنبه با شدت کمتری ادامه دارد که انتظار می‌رود باعث وزش باد به نسبت شدید تا شدید و کولاک برف در مناطق برف‌گیر استان شود.اردل در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.