راهپیمایی ۱۳ آبان در چهارمحال و بختیاری ،رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: به دلیل وضعیت شیوع کرونا در استان،امسال راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در این استان برگزار نمی‌شود.

موسی انصاری روز دوشنبه در جلسه بزرگداشت ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و هفته وحدت، افزود: به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا در استان و بر اساس مصوبه هشتم آبان‌ماه ستاد استانی کرونا، امسال راهپیمایی ۱۳ آبان برگزار نمی‌شود.

وی با اشاره به اهمیت روز ۱۳ آبان و گرامیداشت این روز و حفظ ارزش‌های متعالی انقلاب اسلامی در حوزه مبارزه با استکبار جهانی، گفت:به منظور  بزرگداشت این روز از فضای رسانه‌ای، فضای مجازی و تبلیغات محیطی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های نرم‌افزاری و دستگاه‌های دولتی با هماهنگی شورای تبلیغات اسلامی استفاده خواهد شد.

وی افزود: هدف اصلی ایام‌الله۱۳ آبان، تاکید بر مواضع استکبارستیزی ملت ایران و حمایت از گفتمان مقاومت است و این‌روز که به عنوان روز مبارزه با استکبار است، به عنوان یک گفتمان واقعی مردم ایران در تمام لایه‌های جامعه به عنوان یک فرهنگ تبیین شود.

انصاری، برگزاری مسابقات و برنامه‌های مختلف در فضای مجازی، فضاسازی محیطی در محله‌ها و خیابان‌ها و ادارات و استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ای برای تبیین گفتمان استکبارستیزی همچنین نورافشانی را به عنوان برنامه‌های بزرگداشت این روز عنوان کرد.

۱۳ آبان تجلی ۲ واقعه بزرگ تاریخی شامل تبعید حضرت امام خمینی(ره) توسط رژیم طاغوتی پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام(ره) است.

بنا بر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، تمامی شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز شیوع کرونا و ۲ شهرستان شهرکرد و بروجن در وضعیت خاکستری و بحرانی قرار دارند.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

راهپیمایی ۱۳ آبان در چهارمحال و بختیاری

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.