شما اینجا هستید
اجتماعی » رشد ۴۳ درصدی بارش‌ها در استان

رشد ۴۳ درصدی بارش‌ها در استان

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: از اواخر روز جمعه هوای استان در دامنه فعالیت یک سامانه بارشی جدید قرار می‌گیرد که موجب بارش برف، باران، وزش باد شدید و در نقاط مستعد موجب بارش تگرگ می‌شود. شاهرخ پارسا در گفت‌و‌گو با خبرنگار چهارمحال آنلاین در شهرکرد اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته هوای استان تحت تاثیر یک موج کم‌دامنه و ضعیف قرار گرفت که موجب بارش برف، باران و تگرگ در سطح استان شد. رشد ۴۳ درصدی بارش‌ها در استان

وی افزود: بیشترین بارش ناشی از این سامانه تا صبح امروز از کوهرنگ به میزان ۱۵ میلی‌متر، شهرکرد ۷ میلی‌متر، فارسان ۱۴ میلی‌متر، سورشجان ۱۱ میلی‌متر و بن ۱۱ میلی‌متر گزارش شده است. مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در ۲۴ ساعت آینده این شرایط ناپایدار در سطح استان تداوم دارد، گفت: از اواخر روز جمعه هوای استان در دامنه فعالیت یک سامانه بارشی جدید قرار می‌گیرد که موجب بارش برف، باران، وزش باد شدید و در نقاط مستعد موجب بارش تگرگ و رعد و برق می‌شود. پارسا بیان کرد: شدت بارش‌ ناشی از این سامانه در روز شنبه است و این سامانه تا روز سه‌شنبه به‌طور متناوب در استان فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: میزان بارش‌های استان در سال زراعی جاری به ۷۴۸ میلی‌متر رسیده است که در مقایسه با میانگین بلند مدت ۴۳ درصد افزایش داشته است. مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اشاره کرد: در ۲۴ ساعت گذشته کوهرنگ با صفر درجه سردترین و ایلبگی با ۱۷ درجه بالای صفر گرمترین نقطه استان گزارش شده است همچنین در این مدت حداقل دمای شهرکرد منفی ۲ و حداکثر دمای آن ۱۵ درجه بالای صفر گزارش شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!