رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: طرح مردمی‌سازی و عادلانه کردن توزیع یارانه‌ها از اقدامات شجاعانه دولت به شمار می‌رود که از دستاوردهای آن می‌توان به افزایش ضریب امنیت غذایی و رفع دغدغه‌های این حوزه اشاره کرد.

عطاء‌الله ابراهیمی عصر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران این استان اظهار داشت: امروزه بحث امنیت غذایی یکی از پایه‌های اصلی امنیت ملی و به موضوع حیاتی برای کشورها تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در همین میان گندم یکی از کالاهای استراتژیک به شمار می‌رود که ذخایر آن با امنیت غذایی رابطه مستقیمی دارد و چنانچه قدرت اقتصادی گندم کاهش پیدا کند و وابستگی ما به واردات افزایش یابد امنیت غذایی با چالش جدی روبرو می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بین قیمت آرد دولتی و آزاد در کشور پیش از طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها شکاف زیادی وجود داشت، تصریح کرد: این شکاف قیمتی منجر به قاچاق گندم و آرد و محصولاتی نظیر ماکارانی می‌شد که با اصلاح قیمت آرد در حفظ این محصول استراتژیک می‌توان گام بزرگی برداشت.

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری

ابراهیمی در عین حال از تفاوت قیمت آرد نانوایی‌های سنتی و آرد آزاد و احتمال شکل‌گیری شبکه قاچاق در این بخش ابراز نگرانی کرد و گفت: مردم استان هرگونه تخلفی که مشاهده کردند اطلاع دهند.

وی با بیان اینکه قیمت کالاها تابع عرضه و تقاضاست، اظهار داشت: تلاش ما بر اینست تا تولید را به حداکثر برسانیم تا قیمت‌ها به نفع مردم کنترل شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است، افزود: این در حالیست که مرغ در بازار استان هر کیلوگرم ۴۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

ابراهیمی با بیان اینکه تقاضا برای گوشت مرغ در استان کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: طی روزهای اخیر ۲۸۰ کیلوگرم مرغ در استان معدوم شده است.

وی افزود: مردم نگران سلامت مواد غذایی نباشند و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که مواد غذایی تاریخ انقضا گذشته معدوم و از بازار جمع‌آوری می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: هرچه زودتر بازار به تعادل برسد هم به نفع تولیدکننده و هم به نفع مصرف کننده است.

برنامه دولت سیزدهم برای مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، بدون شک یکی از مهم‌ترین اقدامات اقتصادی است که می‌توان از آن به عنوان یک جراحی اقتصادی یاد کرد.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.