زندانیان در چهارمحال و بختیاری ، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اشتغال ۵۴ درصد زندانیان محکوم در چهارمحال و بختیاری، گفت: در همین راستا ۴۲ دوره حرفه آموزی برگزار و برای حدود ۸۰۰ نفر از زندانیان گواهینامه مهارت صادر شد.

حمیدرضا حیدری مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی چهارمحال و بختیاری؛ اظهار کرد: ۸۷۳ نفر از زندانیان حاضر در زندان‌های استان به دلیل جرائم مربوط به مواد مخدر در بند به سر می‌برند.

وی افزود: سرقت، جرائم علیه اشخاص و اطفال، محکومیت‌های مالی، علیه اموال و مالکیت، علیه آسایش عمومی، منافی عفت عمومی و سایر جرائم به ترتیب، دیگر جرم‌هایی هستند که به واسطه آن‌ها افراد در زندان‌های استان دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی چهارمحال و بختیاری در خصوص اقدامات فرهنگی و تربیتی صورت گرفته در زندان‌های این استان عنوان کرد: برگزاری ۱۶۳ دوره آموزشی قرآنی با مشارکت ۴ هزار و ۹۱۲ تن از زندانیان، برگزاری ۱۸۵ دوره آموزشی احکام، اخلاق و نهج‌البلاغه و… با مشارکت ۳ هزار و ۷۴۰ نفر، ارائه خدمات آموزش کلاسیک و رسمی به ۲۵۴ نفر و برگزاری ۱۲ دوره مسابقه کتابخوانی با مشارکت ۲ هزار و ۷۴۰ نفر ازجمله این اقدامات هستند.

حیدری با اشاره به اشتغال ۵۴ درصد زندانیان محکوم در چهارمحال و بختیاری، ادامه داد: در همین راستا ۴۲ دوره حرفه آموزی برگزار و برای حدود ۸۰۰ نفر از زندانیان گواهینامه مهارت صادر شد.

وی با بیان اینکه ۱۰۷ نفر از زندانیان از عفو و تخفیف مجازات و ۴ هزار و ۱۰۳ نفر از آن‌ها از مرخصی بهره‌مند شدند، خاطرنشان کرد: ۱۰۶ نفر نیز مشمول آزادی مشروط شدند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: حدود یک هزار مورد سرکشی و بازدید قضات از زندان‌ها صورت گرفت، همچنین بهره‌مندی نزدیک به ۱۰۰ نفر از سامانه نظارت الکترونیکی، بهره‌مندی ۱۵۱ نفر از تعلیق اجرای مجازات، راه‌اندازی ۱۱ اتاق دادرسی الکترونیکی و حدود ۲ هزار مورد رسیدگی از این طریق و اعطای ۳ هزار و ۸۰۰ مورد ملاقات مجازی از دیگر فعالیت‌های قضایی صورت گرفته برای زندانیان در این استان بود.

حیدری با تاکید بر انجام فعالیت‌های تامینی و حمایتی در زندان‌های چهارمحال و بختیاری یادآور شد: آزادی ۱۵۱ نفر زندانی جرائم غیرعمد با بیش از ۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض، ارائه خدمات به ۸۸۰ نفر توسط مرکز خدمات اجتماعی اداره کل زندان‌ها و تحت پوشش قرار دادن ۷۵۲ خانواده مددجو از طریق انجمن حمایت‌های استان ازجمله این اقدامالت هستند.

وی تصریح کرد: پرداخت بیش از ۱۸ میلیارد ریال کمک معیشتی به خانواده زندانیان، ارائه ۲ هزار و ۴۸۵ مورد خدمات مددکاری، اخذ رضایت برای ۷۱۰ نفر از شکات و اخذ رضایت از اولیای دم ۶ مورد محکوم به قصاص از دیگر اقدامات تامینی و حمایتی از زندانیان بود که در استان صورت گرفت.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در طرح درمان نگهدارنده ۹۱۲ نفر تحت درمان قرار گرفتند، همچنین ۲۱ هزار ویزیت پزشکی برای زندانیان انجام شد و ۴۱۲ مورد نیز جهت بستری به مراکز درمانی اعزام شدند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.