سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: درصد از درخواست های طلاق ارجاع شده به بهزیستی، منجر به سازش شده است.

معصومه محمدی سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با چهارمحال آنلاین اظهار کرد: طی چند سال اخیر روند طلاق در کشور رو به افزایش رفته است و به یک بحران برای بنیان خانواده‌ها تبدیل شده است، بحرانی که رهبر معظم انقلاب چندسالی است که نسبت به آن به مسئولان فرهنگی کشور هشدار می‌دهند و  با ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده به موضوع پیشگیری از طلاق به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی تاکید کردند.

 محمدی افزود: بند ۱۳ سیاست‌های ابلاغی خانواده از سوی مقام معظم رهبری به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و عوامل تزلزل نهاد خانواده به ویژه موضوع طلاق و جبران آسیب‌های ناشی از آن با شناسایی مستمر عوامل طلاق و فروپاشی خانواده و فرهنگ‌سازی کراهت طلاق تاکید شده است.  

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ تعداد دو هزار ۷۷۰ پرونده متقاضی طلاق از دادگستری به مراکز بهزیستی ارجاع گردید که علاوه بر مشاوره های خانوادگی، حقوقی و مددکاری توسط مشاوران مراکز بهزیستی، برای هر زوجین حداقل سه جلسه مشترک مشاوره در نظر گرفته شده است.

سرپرست بهزیستی استان گفت: از این تعداد پرونده ارجاعی، اعتیاد بیشترین مراجعه کننده برای  درخواست طلاق را داشته است. و بعد از آن عدم مسئولیت پذیری، بیکاری،  دخالت اطرافیان و عدم تسلط بر تکنیک های زندگی از مهم ترین علت های درخواست طلاق بوده است.

محمدی با اشاره به وظیفه سازمان بهزیستی در راستای کنترل و کاهش نرخ طلاق، افزود: با انجام مشاوره و خدمات روانشناختی در سال گذشته، خوشبختانه ۴۰ درصد  پرونده ای ارجاعی برای مشاوره طلاق به سازش منجر شد.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.