سردار پاکپور در چهارمحال و بختیاری ،به نقل از روابط عمومی سپاه استان چهارمحال و بختیاری، سردار سرتیپ پاسدار پاکپور در آیین تکریم و معارفه فرمانده تیپ ۴۴ قمربنی هاشم (ع) و جانشین فرماندهی سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، با اشاره به رشادت‌های رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری  در قالب تیپ همیشه پیروز ۴۴ قمربنی‌هاشم (ع) در هشت سال دفاع مقدس و بعد از دفاع مقدس، کارنامه این یگان در عرصه‌های مختلف دفاع از امنیت کشور در مرزهای شمال‌غرب، جنوب غرب و جنوب شرق کشور را مایه افتخار دانست.

 وی افزود: تیپ ۴۴ قمربنی‌هاشم (ع) یکی از یگان‌های بنامِ سپاه در دوران دفاع مقدس بود و بارها از فرماندهان وقت شنیده‌ام که در عملیات‌های بزرگ، سردار خرازی و دیگران در لشگر ۱۴ امام حسین (ع) و  سردار کاظمی در لشگر زرهی ۸نجف اشرف تلاش می‌کردند تیپ ۴۴ قمربنی هاشم (ع) در جناح آن‌ها قرار بگیرد، یعنی اطمینانی که فرماندهان از شجاعت و رشادت رزمندگان این تیپ داشتند افتخاری برای شما و عزیزان پیشکسوت استان چهارمحال و بختیاری است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در ادامه با یادآوری رشادت‌های رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری در قالب تیپ ۴۴ قمربنی هاشم (ع)، اظهار کرد: ایجاد امنیت پایدار و به موازات آن ایجاد زیرساخت‌های لازم، بومی‌سازی امنیت با سازماندهی نیروهای محلی، رفع خلاء‌های مرزی و کمک به مرزنشینان و رفع محرومیت از مناطق مرزی، پنج موضوع و محور اساسی برای یگان‌های نیروی زمینی سپاه در انجام مأموریت‌های محوله است.

سردار پاکپور در چهارمحال و بختیاری

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تصریح کرد: با توجه به حضور مقتدرانه و قدرتمند مرزبانان سپاه و نیروی انتظامی، امنیت در مناطق مرزی برقرار است و دشمنان هم پیام اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را دریافت کرده‌اند.

این مقام ارشد نظامی با اشاره به اقتدار موشکی و پهپادی نیروهای مسلح کشور تأکید کرد: دشمنان به قدرت نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعتراف می‌کنند و مکنزی می‌گوید زمانی ما برتری هوایی داشتیم ولی الان نمی‌توانیم با قاطعیت بگوییم برتری هوایی داریم.

وی، خاطرنشان کرد: موضوعی که ما تأکید داریم این است که ما هر روز باید نسبت به روز قبل قدرتمندتر شویم و قدرت فقط به تجهیزات نیست. موشکی، زیردریایی، زرهی، پهپاد و … باید کار خود را انجام دهند، اما ابزار تنها کارآیی ندارد و آنچه به ابزار ماهیت و کیفیت و اثرگذاری بیشتر می‌دهد، آمادگی معنوی نیروی انسانی و رزمندگان است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،  افزود: در کنار اقتدار نیروهای مسلح، یک وظیفه مهم بر دوش دولتمردان است، که آن هم خدمت به مردم و رفع مشکلات آن‌هاست و بحمدالله دولتمردان برای کمک  و خدمت به به مردم در حال برنامه‌ریزی هستند.

وی، تقویت تفکر معنوی دوران دفاع مقدس در رزمندگان جوان را مورد تأکید قرار داد و گفت: آموزش، آمادگی رزمی و آمادگی معنوی مکمل هم هستند و برای مقابله با دشمن راهی جز قدرتمند شدن وجود ندارد.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.